У російському інформаційному просторі з’явилася чергова фальсифікація: пропагандистські джерела поширили неправдиву заяву про нібито атаку Збройних сил України на гелікоптер, у якому перебував Володимир Путін під час візиту в Курську область. Український Центр протидії дезінформації офіційно заперечив цю інформацію, повідомляє “Преса України” з посиланням на Facebook Центру протидії дезінформації РНБО України.
Російська пропаганда вигадала “напад дронів” на Путіна
Інформація про нібито напад дронів з’явилася в ефірі російського телеканалу “Россия”, де командир ППО РФ Юрій Дашкін заявив, що гелікоптер Путіна був атакований українськими силами. За його словами, інцидент мав статися під час нещодавньої поїздки диктатора в Курську область.
У ЦПД звернули увагу, що Путін відвідав регіон 20 травня — вперше після оголошення Міністерством оборони РФ про “повне звільнення” Курщини від присутності ЗСУ. Жодних згадок про будь-які атаки дронів у той день не зафіксовано.
Жодних доказів: як російські ЗМІ створюють фальшиві новини
Українські фахівці з інформаційної безпеки наголосили, що вперше чують про “прорив гелікоптера Путіна через рій дронів”. Ба більше, усі прокремлівські медіа демонстрували кадри кортежу диктатора, який пересувався виключно на автомобілях.
Не було також жодних повідомлень про масову атаку безпілотників ні з боку Міноборони РФ, ні в регіональних ЗМІ Курщини. Цей факт суперечить заяві Дашкіна, яка не має жодного документального підтвердження.
Що відомо про візит Путіна в Курськ та чому версія з гелікоптером — міф
Офіційна інформація Кремля свідчить, що Путін нібито відвідав Курськ і місто Курчатов 21 травня. Обидва населені пункти розташовані менш ніж за 100 км від українського кордону. Візит включав нібито інспекцію будівництва Курської АЕС-2.
Однак жодних фото- чи відеодоказів цієї поїздки на територію Курської області не було оприлюднено. Це створює підґрунтя для сумнівів щодо фактичної присутності Путіна в регіоні, а також ставить під питання достовірність будь-яких заяв про напади на нього.
У ЦПД зазначають, що подібні фейки є частиною інформаційної війни, яку веде Росія, намагаючись створити уявлення про “небезпеку” для власного лідера та водночас героїзувати його поїздки.
Раніше поліція Харкова спростувала фейк про смерть затриманого чоловіка.