Президент України Володимир Зеленський висловив подяку американському колезі Дональду Трампу за незмінну підтримку України в умовах війни. Він подякував Трампу за три важливі елементи допомоги: військову підтримку, розвіддані та санкції проти Росії, повідомляє “Преса України” з посиланням на PolitExpert.
Військова допомога та розвіддані
Зеленський підкреслив, що завдяки неперервному постачанню військової допомоги США Україні, а також підтримці у вигляді розвідданих, Україна здатна ефективніше захищати своє небо. “Я вдячний президенту Трампу, що він не припинив надання допомоги, що вона продовжує надходити. Він не зупинив обмін розвідданими, що є дуже важливим для нас”, — зазначив він на пресконференції після засідання “коаліції рішучих” у Києві.
Санкції проти Росії
Зеленський також висловив вдячність за підтримку американських санкцій проти Росії, які Трамп не припинив. Президент України висловив сподівання на подальше посилення цих санкцій, що є важливою частиною економічного тиску на Росію. “Ми дуже розраховуємо на їх посилення”, — додав він.
Продуктивний діалог з США
Зеленський підкреслив, що Україна підтримує продуктивний діалог з США на всіх рівнях і має постійну комунікацію з президентом Трампом та його командою. “Ми дуже дякуємо за це і за постійну комунікацію між нашими країнами”, — сказав він.
Телефонна розмова з Трампом
Під час телефонної розмови, яку Зеленський провів з Трампом після засідання “коаліції рішучих”, вони погодили подальші дії на шляху до миру. Президент України заявив, що після досягнення перемир’я важливо забезпечити повне і безумовне припинення вогню, оскільки тільки в таких умовах можна буде працювати над мирним процесом.
“Ми погодили спільний погляд на наші подальші дії. Повне припинення вогню дуже необхідне, і відповідальність за відмову від нього також має бути визначена”, — пояснив Зеленський.
Перепалка між Трампом і Зеленським
Не можна не згадати, що 28 лютого між президентами США та України відбулася серйозна перепалка під час зустрічі в Білому домі. Під час публічної бесіди в Овальному кабінеті виникла напруга через розмову про війну та нібито невдячність України за надану допомогу. Після цього Трамп не продовжував переговори, а Зеленський покинув Білий дім.
Однак вже 26 квітня, під час їхньої наступної зустрічі у Ватикані, обидва президенти мали продуктивну коротку розмову, яка тривала 15 хвилин. За її результатами, американські та українські уряди підписали угоду про надра, що є важливим етапом у співпраці між країнами.
Раніше Зеленський зустрівся з можливими наступниками Папи Франциска.