Президент США Дональд Трамп прокоментував укладену угоду між Україною та США щодо природних ресурсів, заявивши, що вона допоможе захистити Україну від потенційних небажаних учасників ринку, повідомляє “Преса України” з посиланням на трансляцію Білого дому.
За словами Трампа, він не мав наміру укладати складну угоду, але йому вдалося створити умови, при яких “американські гроші будуть у безпеці”, і США зможуть активно брати участь у видобутку природних ресурсів в Україні.
“Ми уклали угоду, де наші кошти будуть в безпеці, і ми зможемо розпочати буріння та здійснювати необхідні операції”, — зазначив Трамп, додавши, що присутність США на місцях видобутку допоможе утримати “поганих гравців подалі від країни”. Він також підкреслив, що хоча результати цієї угоди ще не проявилися, він упевнений, що вони будуть помітними найближчим часом.
Угода про надра: співпраця США та України
Зазначимо, що переговори щодо угоди між Україною та США стосуються рідкісноземельних металів. Ще у лютому 2024 року обидві країни розпочали обговорення умов, що відповідають інтересам Києва та Вашингтона. У березні 2024 року США передали Україні проект угоди, після чого відбулися кілька технічних онлайн-зустрічей для обговорення деталей співпраці.
На початку квітня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що Україна визначила свою позицію щодо угоди і готує делегацію для переговорів у Вашингтоні.
Можливе підписання угоди
Раніше повідомлялося, що угода між Україною та США про рідкісноземельні метали може бути підписана 30 квітня 2024 року. Перший віцепрем’єр-міністр Юлія Свириденко вже перебуває у Вашингтоні, а прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підтвердив, що угода про надра буде підписана найближчими днями.
Однак, згідно з інформацією від видання Financial Times, підписання угоди може бути під загрозою зриву. У США заявили, що готові підписати угоду з Україною про корисні копалини, але все залежить від української сторони.
Ця угода є важливим кроком для України, оскільки вона сприятиме залученню інвестицій у видобуток природних ресурсів, підвищить економічну стабільність та допоможе залучити новітні технології від міжнародних партнерів.
Раніше Трамп підписав указ про ліквідацію Департаменту освіти США.