Китайський космічний апарат Chang’e-4 почав досліджувати далеку сторону Місяця. Так, він відправив на Землю перші знімки.
Новину передає «Преса України».
Сьогодні, 4 січня, стало відомо, що китайський апарт для дослідження Місяця Chang’e-4 передав на Землю перші фото з дальньої сторони супутника. Як відомо, Китай став першою країною, яка змогла «проникнути» на найвіддаленішу сторону Місяця, яку неможливо дослідити з Землі.
За даними Китайської національної космічної адміністрації (CNSA), це великий крок, який закріпить за Китаєм звання космічної супердержави. У NASA вже відреагували на цю новину.
«Вітаємо китайську команду Chang’e-4 з успішним приземленням на дальній стороні Місяця. Це перше для людства і вражаюче досягнення!» – прокоментував представник американського космічного агентства Джим Бріндестін.
«Як частина міжнародної наукової спільноти, ми з нетерпінням чекаємо ознайомлення з цією досить невивченою частиною нашого Місяця», – додав Томас Зурбухен, ад’юнкт-адміністратор дирекції NASA.
До слова, апарат Chang’e-4 був названий на честь китайської богині місяця. Роботизований космічний корабель займеться вивченням геології та проводитиме біологічні експерименти на Місяці.
Далека сторона Місяця – це півсфера, яка ніколи не стикається з Землею через обертання Місяця. Її іноді помилково називають «темною стороною Місяця».
[articles_related]