Індійський доктор Раджендр К. Пачаурі, який очолює Міжурядову групу експертів зі зміни клімату, що отримала Нобелівську премію 10 років тому, навідається до української столиці. Тут він братиме участь у Міжнародному економічному форумі на початку жовтня. Відповідаючи на питання українських журналістів, він розповів про те, що відмова людини від м’яса, авто та одягу може врятувати світ.
Новину повідомляє «Преса України».
Молодь, вона має скласти “дорожню карту” змін, вважає індус. Наприклад, необхідно знизити особистий “вуглецевий слід”, тобто кожна молода людина повинна порахувати свій власний “вуглецевий слід” і подумати над тим, як його зменшити.
«Одним з важливих способів зменшення цього сліду є зниження кількості м’яса у харчуванні. Виробництво м’яса супроводжується викидами парникових газів, тому я часто раджу: їжте менше м’яса, будете здоровішими і врятуєте планету», – каже Пачаурі.
На його думку, потрібно користуватися велосипедом, їздити громадським транспортом і перестати марно витрачати речі.
«Ви купуєте новий одяг, вдягаєте його 4-5 разів, а потім викидаєте. Потрібно змінювати поведінку і цінності! У мене є одяг, якому вже 40 років і я його не викидаю. На щастя, мода, яка існувала 40 років тому, повернулася, й мій одяг виглядає дуже сучасно (сміється)», – сказав індійський доктор.
Він додав, що люди стали вкрай марнотратні, час зупинитися. Так ми допоможемо планеті, економіці та зможемо набагато краще використовувати особистий бюджет.
Нагадаємо, мікрочастинки пластику знайшли вчені в питній воді. Їх рівень сильно збільшився за останній час, але ж він є токсичним для організму людини. Найнебезпечніше те, що системи фільтрації не здатні їх вловити.
[articles_related]