Українська сторона протягом 16-19 січня проінспектувала російські військові об’єкти в Ростовській області, яка розташована на кордоні з Україною. До робочої групи були залучені також уповноважені особи від Данії та Канади. Проте, результати перевірки представник України категорично відмовився обговорювати з росіянами.
Про це журналістам «Преса України» повідомили в прес-центрі Міністерства оборони РФ.
Інспекція проходила в рамках Віденського документу 2011 року (про заходи зміцнення довіри і безпеки – ред.) в період з 16 по 19 січня 2017 року включно. До складу української групи увійшли також представники Данії та Канади.
Перевірка військових частин відбулася на території Південного військового округу – в районі міст Ростов-на-Дону, Азов, Таганрог, Новошахтинськ, Каменськ-Шахтинський та Новочеркаськ. Загальна площа території, яку інспектували українські військовики – 16 тисяч кв. км.
«У ході роботи інтернаціональна інспекційна група не спостерігала в зазначеному районі військової діяльності Збройних сил Російської Федерації, що підлягає повідомленню заздалегідь», – наголосив начальник російського національного центру зі зменшення ядерної небезпеки Сергій Рижков.
Він також зазначив, що в ході перевірки російська сторона виконала всі побажання інспекційної групи, які стосувалися перевірки всіляких місць в обстежуваному районі. Зокрема, інспектувалися Кадамовський та Кузьмінський військові полігони, а також залізничні станції навантаження та вивантаження Матвєєв Курган і Хапрі.
Однак, Рижков висловив деяке невдоволення поведінкою української інспекційної групи, яка по завершенню перевірки категорично відмовилася повідомити російській супроводжуючій групі свої висновки та підсумки їх спільної роботи. Він впевнений, що таким чином Україна вкотре продемонструвала небажання співпрацювати з Росією.
«Тим самим в черговий раз підтвердивши небажання української сторони проявляти транспарентність при реалізації документа, призначеного для зміцнення довіри і безпеки. Хочеться сподіватися, що на цей раз українська сторона відмовиться від ігнорування реальних підсумків інспекції і висунення надуманих звинувачень в адресу російської сторони», – наголосив він.
Нагадаємо, напередодні спікер Міноборони з питань АТО Олександр Мотузяник заявив, що в ході перевірок військових частин РФ Україною, було заплановано отримати якомога більше інформації від командирів російських підрозділів, а також здійснити вертолітний обліт та сухопутну перевірку вибраного району.
[articles_related]