Європейський Союз та Сполучені Штати Америки знаходяться в процесі активних переговорів щодо торговельної угоди, метою якої є уникнення запровадження нових мит, що можуть серйозно вплинути на європейський експорт. Брюссель готовий навіть погодитися на менш вигідну угоду для ЄС, якщо це дозволить уникнути підвищення тарифів, які загрожують стосовно європейських товарів, згідно з планами президента США Дональда Трампа, повідомляє “Преса України” з посиланням на Bloomberg.
Загроза нових мит: що стоїть на кону
Згідно з повідомленням Bloomberg, президент Трамп оголосив про можливість введення 30% мит на більшість товарів, що імпортуються з ЄС. Це рішення може кардинально ускладнити торговельні відносини між двома великими економіками світу. Європейські чиновники сподіваються, що угода з США дозволить уникнути серйозних економічних наслідків, які могли б торкнутися широкого спектра товарів, що експортуються з Європи.
Міністр фінансів Франції Ерік Ломбард визнав складність переговорів, однак наголосив на готовності ЄС захистити свої економічні інтереси, приймаючи відповідні контрзаходи у разі необхідності. Уряд Франції підкреслює важливість балансу між досягненням угоди та захистом інтересів європейського ринку.
Останні розбіжності та можливі контрзаходи
Наразі США наполягають на введенні тарифів понад 10% на європейські товари, за винятком авіаційної техніки, деяких медикаментів і виробничого обладнання. Говард Латнік, міністр торгівлі США, висловив упевненість у досягненні угоди, підкресливши, що відкриття ринків між двома сторонами є кращим варіантом, аніж введення високих тарифів.
Однак, за словами Мароша Шефчовича, голови Єврокомісії з торгівлі, введення 30% мита на імпорт з ЄС може майже повністю паралізувати трансатлантичну торгівлю, обсяг якої щодня становить понад 4,4 мільярда євро. Шефчович застеріг, що такі тарифи можуть мати катастрофічні наслідки для економіки Європи.
Відновлення інвестицій: ключова роль стабільності
Генеральний директор Siemens, Роланд Буш, також підкреслив важливість стабільності в торговельних відносинах для відновлення інвестицій. “Зняття невизначеності в економічних відносинах дозволить відновити потік інвестицій і сприятиме розвитку економік обох країн”, — зазначив Буш.
Заяви урядів та бізнес-лідерів вказують на важливість завершення переговорів до встановленої дати 1 серпня, оскільки нові мита можуть мати довготривалі наслідки для обох економік.
Трамп і взаємність у торгівлі
Президент Трамп також зазначив, що торговельні відносини між США та ЄС “не є взаємними”. У листі до голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн він заявив, що торгові умови потребують перегляду для забезпечення справедливості. Це, в свою чергу, впливає на всю динаміку переговорів і може стати вирішальним фактором у досягненні домовленості між сторонами.
Раніше ми писали про те, що ЄС змінить правила зберігання газу через війну з Росією.