Лондон активно обговорює з Вашингтоном можливість скасування 10-відсоткового мита на британський експорт, яке було запроваджено у квітні адміністрацією президента США Дональда Трампа. Йдеться про базові митні ставки, що залишилися чинними навіть після досягнення попередніх домовленостей щодо інших товарних груп, повідомляє “Преса України” з посиланням на Politico.
Після зниження тарифів на авто та сталь обговорюють решту мит
Хоча прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер досяг компромісу з Трампом щодо зниження 25% тарифів на автомобілі, алюміній та сталь, базові 10% мита на більшість товарів залишилися незмінними. Посол Великої Британії у США Пітер Мандельсон повідомив, що обидві сторони готові переглядати тарифи далі, аби пом’якшити торгові обмеження.
Мандельсон також додав, що ці переговори можуть закласти фундамент для технологічного партнерства між державами. Крім мит, обговорюються також нетарифні бар’єри, які впливають на торгівлю та інноваційний обмін.
Мандельсон анонсує майбутнє технологічне партнерство
Посол зазначив, що має досвід роботи в європейських інституціях та розуміє складність таких переговорів. Він також висловив розуміння щодо позиції Дональда Трампа, зазначивши, що той шукає шляхи до більш вигідних торговельних умов для США.
Міністр торгівлі Великої Британії Джонатан Рейнольдс підкреслив, що питання податку на цифрові послуги наразі не обговорювалося. Водночас джерела, знайомі з ситуацією, стверджують, що “все ще на столі”, що свідчить про відкритість до подальших компромісів.
Вашингтон і Лондон можуть скасувати нетарифні бар’єри
Нагадаємо, що у квітні США запровадили нові митні тарифи на імпорт товарів з понад 180 країн світу, встановивши базову ставку у 10%, а для окремих товарів — до 54%. Пізніше ці обмеження були тимчасово зменшені: на 90 днів встановлено єдину ставку у 10%.
Хоча Велика Британія уникла жорсткіших наслідків торгової політики США, навіть чинне 10% мито серйозно вплинуло на британський бізнес, особливо у галузях, орієнтованих на експорт.
Найбільший удар припав на автомобільну промисловість, яка є провідною експортною галуззю Великої Британії. У перші дев’ять місяців 2024 року саме автомобілі становили головну частку британського експорту до США.
8 травня країни підписали нову торгову угоду, яка стала першим формалізованим документом після хвилі тарифних обмежень. Угода відкрила шлях до подальшого зниження бар’єрів і розширення економічного співробітництва між двома державами.
Раніше Британія ввела санкції проти двох російських олігархів.