У Росії перенесли терміни модернізації 14 теплових електростанцій до 2028 року, що стало причиною початку нової енергетичної кризи, повідомляє “Преса України” з посиланням на прес-службу Служби зовнішньої розвідки України.
Основною причиною перенесення модернізації стало затримання постачання критично важливого обладнання, а також скорочення фінансування.
Особливо відчутно це позначиться на роботі генерувальних потужностей, що належать великим компаніям, таким як “Інтер РАО” та “Юніпро”. Внаслідок цього введення нових блоків на Іриклинській, Нижньовартовській і Пермській ГРЕС, а також на Сургутській ГРЕС-2 відкладено мінімум на три роки. Проблеми торкнулися також Костромської ГРЕС і ряду об’єктів у Башкортостані.
Розвідка також повідомляє, що пріоритет у постачанні обладнання буде надано тим електростанціям, що знаходяться в регіонах з найбільшим дефіцитом генерації, таким як Якутія і Ростовська область.
Зростання цін на ЖКГ та ризики для енергетичної безпеки
Зменшення доступної генерації електроенергії вже призвело до підвищення цін на електроенергію на ринку Росії та в загальному підвищенню тарифів на житлово-комунальні послуги. Очікується, що в 2023 році тарифи на ЖКГ зростуть в середньому на 11,9%.
Водночас перенесення термінів модернізації створює серйозні ризики для стабільності енергопостачання в деяких важливих промислових регіонах, таких як Оренбурзька, Костромська і Тюменська області, а також Республіка Башкортостан.
Проблеми з електропостачанням
Нагадаємо, що в грудні минулого року в окупованій Росією Абхазії сталося вимушене відключення електрики через припинення роботи Інгурської гідроелектростанції через критичний рівень води у водосховищі.
Раніше в охопленій кризою Венесуелі проведуть деномінацію валюти.