Російська Федерація знову висловила бажання провести новий раунд переговорів з Україною, цього разу знову на території Туреччини. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, підкресливши, що Москва не розглядає Ватикан як можливий майданчик для діалогу, повідомляє “Преса України” з посиланням на Интерфакс.
Лавров запропонував повернутись до Туреччини
На спільній пресконференції з главою МЗС Туреччини Хаканом Фіданом, Сергій Лавров зазначив, що найкращим місцем для відновлення переговорів між Україною та Росією міг би стати Стамбул.
“Якщо ви запитаєте мене про переговори між Росією та Україною, я б знову звернувся до наших турецьких друзів. У Стамбулі було дуже добре”, — сказав Лавров.
У свою чергу, Хакан Фідан заявив, що Туреччина готова знову надати майданчик для переговорів, адже вважає своєю місією сприяння миру в усьому світі.
Попередні перемовини: як це було
Нагадаємо, перша й поки єдина очна зустріч делегацій України та РФ після початку повномасштабної війни відбулася 16 травня в Туреччині. Тоді українську сторону представляв міністр оборони Рустем Умєров, а Росію — радник президента Путіна Володимир Мединський.
Під час переговорів обговорювались можливості масштабного обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”. Як повідомлялося, обмін справді відбувся в три етапи протягом вихідних.
Президент України Володимир Зеленський також прибув до Туреччини з надією на особисту зустріч із Путіним, однак російський президент проігнорував цю ініціативу, фактично зірвавши спробу діалогу на вищому рівні.
Ватикан не влаштовує Москву
Росія категорично відкидає Ватикан як потенційне місце для ведення переговорів із Києвом. Сергій Лавров аргументував це тим, що обидві країни — і Україна, і Росія — належать до східного православ’я, а отже, релігійна нейтральність Ватикану, на думку Кремля, не є доречною для такого діалогу.
Висновок
Висловлювання Лаврова свідчать про те, що Росія намагається повернутись до форматів, які вона вважає більш контрольованими та зручними, зокрема Стамбулу. Туреччина вже відігравала роль посередника під час попередніх контактів і, ймовірно, залишиться однією з небагатьох країн, прийнятних для обох сторін.
Утім, враховуючи відсутність конкретних результатів від попередніх раундів переговорів і продовження бойових дій, перспектива реального діалогу досі залишається під великим питанням.
Також Росія отримала південнокорейські верстати для виробництва “Ланцетів” та “Іскандерів”.