На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника мешкає горихвістка чорна — птах, який уникає відкритої дикої природи, віддаючи перевагу покинутим будівлям, щілинам у стінах та горищам, повідомляє “Преса України” з посиланням на Facebook.
За інформацією, оприлюдненою на сторінці заповідника у Facebook, восени ці птахи вирушають у теплі краї — південну та західну Європу, Азію й північ Африки. Вже наприкінці березня самці повертаються, займають свої території і починають залучати самок своїм співом. У квітні пари утворюються для розмноження.
Спів горихвістки – музичний шедевр природи
Спів самця горихвістки — це справжній акустичний перформанс. За сприятливої погоди він може співати до шести годин на добу, повторюючи одну і ту саму мелодію з варіаціями до 5000 разів. До основної пісні додаються особливі свисти “фіть” і клацання “тек”, що створюють неповторну звукову картину.
Міграція горихвістки: шлях від Чорнобиля до півдня Європи та Африки
Як зазначають фахівці, у жовтні горихвістки відлітають у вирій, охоплюючи регіони південної та західної Європи, Азії та північної Африки. Їхнє повернення починається вже наприкінці березня, що відповідає початку весняного сезону.
Особливості життя і розмноження горихвістки чорної в Чорнобильській зоні
Самка відкладає близько п’яти яєць за раз, а влітку у пари може з’явитися два виводки пташенят. Влітку птахи живляться комахами, а восени переходять на дрібні плоди та насіння, пристосовуючись до наявних природних ресурсів.
Раніше ми писали про відмову від кави на користь зеленого чаю.