Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість введення нових мит на імпорт фармацевтичної продукції з метою підтримки національного виробництва ліків, повідомляє “Преса України” з посиланням на Bloomberg.
За словами Трампа, нові мита будуть стимулювати фармацевтичні компанії переміщати свої виробничі потужності до Сполучених Штатів. Президент зазначив, що мита на фармацевтичні препарати створять мотивацію для компаній покинути Китай та інші країни, де наразі виготовляються більшість медикаментів, і переїхати в США, де попит на ліки великий.
“Ми скоро оголосимо про запровадження великих тарифів на фармацевтичні препарати. Коли це станеться, компанії почують нас, і вони почнуть переміщати виробництво в нашу країну”, — сказав Трамп.
Причини введення нових мит
Трамп неодноразово заявляв, що США потребують відродження власного виробництва ліків, оскільки країна більше не здатна самостійно покривати потреби в медикаментах. Він підкреслив, що це важливо в контексті можливих глобальних криз, таких як війни або інші надзвичайні ситуації, коли доступ до ліків стане критично важливим.
Адміністрація Трампа має намір використовувати розділ 232 американського торгового закону для запровадження нових мит, хоча ще не почала офіційного розслідування для цього. Трамп зазначив, що тарифи на фармацевтичні препарати є необхідним кроком для забезпечення національної безпеки країни.
Тарифна політика Трампа
Це не перші митні заходи, які Трамп запроваджує. Раніше він ввів 25%-й тариф на сталь, алюміній та автомобілі, а також розпочав процес запровадження нових мит на мідь. Крім того, його адміністрація обіцяє ввести додаткові митні збори на пиломатеріали та напівпровідники, хоча точні терміни й деталі ще не визначені.
Нові митні заходи вже вплинули на глобальну економіку, а торговельні партнери США почали коригувати свої стратегії на ринку. Це також спричинило падіння фондових ринків у США та інших країнах.
Трамп зазначив, що введені ним мита приносять до 2 мільярдів доларів щодня. Цей захід має на меті захистити економіку США, підтримуючи національне виробництво та скорочуючи залежність від зовнішніх постачальників.
Також Трамп підписав указ про ліквідацію Департаменту освіти США.