Житель округу Оріндж у Нью-Йорку випадково натрапив на скам’янілості мастодонта льодовикового періоду на своїй ділянці, повідомляє “Преса України” із посиланням на nysm.
Знахідка почалася з двох зубів, що стирчали з землі. Після цього були виявлені щелепа, фрагменти ребра та кістки пальців ноги. Експерти з Музею штату Нью-Йорк підтвердили важливість відкриття, назвавши його першим за останні 11 років у цьому регіоні.
Хто такі мастодонти?
Мастодонти – давні ссавці, які нагадували шерстистих мамонтів. Вони важили до 6 тонн і за розмірами були співставні із сучасними слонами. Ці тварини мешкали у Північній Америці до 13 000 років тому, віддаючи перевагу сосновим лісам і болотистій місцевості. Широкі ступні та короткі пальці допомагали їм пересуватися м’якою ґрунтовою поверхнею.
Значення знахідки
Округ Оріндж відомий як «гаряча точка» для подібних відкриттів, адже тут було знайдено близько третини з усіх 150 мастодонтів штату Нью-Йорк. Науковці планують провести радіовуглецеве датування кісток, щоб визначити їх точний вік. Дослідження зубів і щелепи допоможе дізнатися більше про раціон мастодонтів і їхню екосистему.
За словами Роберта Феранца, куратора Музею штату Нью-Йорк, ця знахідка допомагає реконструювати екосистеми льодовикового періоду та зрозуміти, як давні тварини взаємодіяли з навколишнім середовищем. «Кожне подібне відкриття наближає нас до повного розуміння історії Нью-Йорка», – наголосив він.Палеонтологія сьогодні
Знахідки скам’янілостей, подібні до цієї, відіграють ключову роль у вивченні давніх екосистем. Науковці також відзначають відмінні умови для збереження викопних у формації Ісянь, де завдяки сезонним опадам та особливому середовищу збереглися унікальні зразки давніх організмів. Також, в Одеській області відкопали останки тварин-гігантів.
Нагадаємо, біля ВРУ знайшли людські кістки