За останні місяці спостерігається прискорення надходжень депозитів населення у банки, що діють в Україні. Долар відстає, проте і в цій валюті спостерігається зростання. А ось на банківські кредити охочих небагато.
Про це йдеться у звіті НБУ, новину повідомляє «Преса України».
“За підсумками квітня 2017 року грошова маса збільшилась на 1,3% – до 1089,0 млрд грн, що було зумовлено переважно зростанням готівкових коштів в обігу поза банками (на 3,0% м/м) та залишків за депозитами у національній валюті (на 1,9% м/м)”, – зазначається у повідомленні.
При цьому зауважується, що зростання залишків за гривневими депозитами населення у квітні поточного року прискорилось до 4,1% м/м. “Така динаміка була забезпечена поєднанням низки факторів. По-перше, високими темпами зростає заробітна плата, що відображається також і на динаміці депозитів. По-друге, зберігається привабливість депозитних продуктів банків на тлі очікувань щодо подальшого зниження банками відсоткових ставок за залученими коштами та ревальваційного тренду на валютному ринку. Водночас, гривневий депозитний портфель бізнесу за підсумками місяця практично не змінився. Загалом залишки за депозитами бізнесу та населення у національній валюті за підсумками місяця збільшилися на 1,9% м/м”, – пояснюють у НБУ.
Також додається, що поряд із цим відбулося зростання (на 0,8% м/м) залишків за депозитами бізнесу та населення в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті). За інформацією банку, цьому сприяло як збільшення коштів корпоративного сектора (на 1,7% м/м), головним чином за рахунок значних обсягів надходження валютної виручки, так і коштів населення (на 0,3% м/м).
“Динаміка кредитної активності банків у квітні залишалася слабкою. Залишки за кредитами, наданими банками бізнесу та населенню у національній валюті, за підсумками місяця зросли на 0,3%, в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – скоротились на 0,1%. Незначне збільшення гривневого кредитного портфеля бізнесу (на 0,4% м/м) продовжувало відображати зростання потреби підприємств у обігових коштах. Залишки за кредитами, наданими населенню у національній валюті, залишились майже на рівні попереднього місяця”, – підкреслили в НБУ.
Нагадаємо, знецінення національної валюти в Україні сповільнило темпи: якщо в березні інфляція становила 1,8%, то вже в квітні – 0,9%.
[articles_related]