Сьогодні люди живуть у час тотальної інформатизації, а така ситуація не може не впливати на ключові нейрофізіологічні принципи роботи мозку, а також на пам’ять. Один із науковців заявив, що соціальні мережі стимулюють людську пам’ять, адже завдяки ним спогади в мозку людини зберігаються довше.
Таку заяву зробив співробітник Коледжу екології людини при університеті Пекіна Ци Ван, новину повідомляє «Преса України».
«Багато сотень років до цього, людям вдалося винайти таку річ, як щоденник, на сторінках якого записувалися вкрай важливі події з життя кожного. У сучасному ж світі на зміну щоденникам прийшли соціальні мережі», – зазначив науковець.
Вчений зазначив, що соціальні мережі дають змогу людям не лише впорядковувати свої спогади, але й ділитись з ними близькими людьми. Дослідники з Китаю додають, що після проведення ними досліджень вдалось встановити, що соцмережі впливають на пам’ять.
Для цього під час експерименту добровольці протягом кількох місяців вели активне соціальне життя і вели свої власні блоги. На основі цього вдалось дізнатись, що під час використанням соцмереж пам’ять людей покращилась. Тому науковці вирішили надалі проводити більше детальні вивчення такого феномену.
Раніше повідомлялось, як використовувати соцмережі із користю для себе.
Нагадаємо, вченими було доведено, що використання соціальних мереж шкодить психічному здоров’ю, негативно впливає на благополуччя користувачів і робить людей нещасними та закритими, знижує якість життя.
[articles_related]