Напередодні, 15 лютого, на екстреному засіданні уряду міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що тариф Роттердам+ в Україні не діє. Його слова українці сприйняли, як попередження перед черговим подорожчанням електроенергії на 20-25 %.
Новину повідомляє «Преса України».
У Кабміні Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков поставив кілька запитань Насалику, зокрема тих, що стосувались цін на вугілля.
В результаті були озвучені дані про різницю у вартості українського вугілля і Роттердам+.
«Вартість вугілля, яке йде і на антрацитовую групу, і на вугілля, що видобувається на території України, становить 1,73 тисяч гривень. Вартість Роттердам+ – 3,1 тисяч гривень», – сказав Насалик.
Таким чином міністри перейшли на тему зростання тарифів, яке імовірне у тому разі, якщо країні доведеться «розпрощатись» із донбаським вугіллям.
Насалик не назвав конкретних цифр щодо тарифів, лише припустив, що вартість зросте на 20-25%.
Аваков натомість пригрозив, що Авдіївському коксохіму залишилося працювати 9 діб, після чого буде погашена піч. А за Авдіївським коксохімом підуть заводи Маріуполя та Кривого Рогу.
Згодом Голова Національної комісії з врегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк заперечив заявам Наслаика та пояснив, як працює в Україні «Роттердам+».
Нині виробники в Україні не можуть купувати вугілля в Роттердамі, оскільки воно набагато дорожче за українське вугілля. Про це заявляв напередодні прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Нагадаємо, у березні 2016 Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
[articles_related]