Вченим з Інституту Скріппса вдалось визначити основні причини виділення особливих ферментів, які призводить до старіння. Також вони мають зв’язок із важливими ділянками хромосом.
Новину повідомляє «Преса України».
Біологи розповіли, що виявлена речовина – це протеїн TZAP.
«Цей білок встановлює верхню межу довжини теломер. Це дозволяє клітинам розмножуватися, але не дуже багато», – розповів співавтор роботи Лаззеріні Денч.
Нова речовина стала другою за останнє десятиліття, після ферменту теломерази і білкового комплексу шелтерін. Вони контролюють пов’язані з теломерами кінцеві ділянки хромосом.
«Скорочення теломерів починається ще у дитячому віці, а у зрілому – їхня кількість зменшується майже у два, або навіть чотири рази. З цієї причини старіння організму значно пришвидшується», – поділився результатами досліджень науковець.
Довідка: теломер – ділянка ДНК, що складається із великого числа повторів та розташований на кінці лінійної хромосоми. Основна роль – захист ДНК. Якби не специфічна структура теломер, кінці хромосоми розпізнавалися би клітиною, як дволанцюговий розрив ДНК і включалися би механізми ДНК репарації такі, як негомологічне з’єднання кінців, а це призводило би до цілих хромосомних перебудов або до апоптозу при неможливості репарації.
Раніше повідомлялось про продукти, які допомагають сповільнювати процеси старіння.
Нагадаємо, вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі провели два дослідженняі встановили, що менопаузи і безсоння прискорюють процес старіння у жінок. Разом з цим фахівці зазначили, що дані чинники збільшують ризик появи вікових захворювань і ранньої смерті.
[articles_related]