В Україні через відсутність належних умов для зберігання овочів, 35% врожаю не доїжджає до кінцевого споживача. За словами міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Коваля, країна стикається з критичним дефіцитом овочесховищ, що негативно позначається на економічних показниках аграрної сфери, повідомляє “Преса України” з посиланням на Facebook-сторінку міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Коваля.
Втрати через війну та дефіцит сховищ
Віталій Коваль повідомив, що внаслідок повномасштабної війни Україна втратила понад 281 тисячу тонн одночасного зберігання. Загальний дефіцит овочесховищ складає більше 1,1 млн тонн. Втрата значної кількості місць для зберігання овочів призводить до збільшення втрат врожаю, що негативно впливає на ціни та доступність продуктів на ринку.
Важливість овочесховищ для економіки
Овочесховища відіграють ключову роль у стабільності аграрного ринку. Вони дозволяють зберігати врожай для подальшого продажу за вигіднішою ціною, підтримувати інфляційний контроль, а також надавати нові робочі місця та поповнювати бюджет податками. Коваль підкреслив, що Україна має прагнути до моделі агроіндустріальної країни, де основним доходом є не сировина, а перероблена продукція.
Перспективи розвитку аграрного сектору
Україна орієнтується на розвиток аграрного сектору в напрямку переробки продукції, що дозволить підвищити економічну вартість продукції, зокрема, завдяки створенню більш ефективних систем зберігання та переробки. За словами міністра, для порівняння, один гектар землі в Україні приносить в середньому 1000 євро експортної виручки, тоді як у Данії ця цифра становить 15 тисяч євро.
Раніше ми писали про те коли садити шинки для раннього врожаю.