У мережі почали поширювати чутки про смерть 43-річного чоловіка, якого нещодавно затримали поліцейські у Харкові. Однак правоохоронці спростували ці повідомлення, роз’яснивши ситуацію, повідомляє “Преса України” з посиланням на PolitExpert.
Роз’яснення поліції
“Інформація про нібито смерть чоловіка під час взаємодії з поліцейськими у Харкові не відповідає дійсності”, — йдеться у заяві Головного управління Національної поліції в Харківській області.
Про що йдеться в інциденті
Варто зазначити, що в суботу ввечері в харківських пабліках та на Telegram-каналах з’явилася інформація про те, що у центрі Харкова поліцейські зупинили чоловіка на вулиці, і нібито застосували силу до нього.
У соцмережах писали, що після того, як затриманий показав свої документи, поліцейські не відпустили його, і у нього стався епілептичний напад. Були поширені й повідомлення про те, що це призвело до його смерті.
Також в інтернеті публікували кадри, які нібито показували місце події.
Що насправді сталося
“5 квітня в Київському районі патрульні зупинили 43-річного чоловіка. Під час перевірки з’ясувалося, що він перебуває в розшуку ТЦК та СП. У нього стався епілептичний напад”, — зазначено в повідомленні поліції Харківської області.
Поліція підкреслила, що медики були викликані на місце події і доставили чоловіка до лікарні, де його стан стабілізували.
“Після стабілізації стану чоловік був відпущений додому”, — додали у поліції і закликали громадян не поширювати недостовірну інформацію, а також довіряти лише офіційним джерелам.
Фейки та маніпуляції з мобілізацією
Варто нагадати, що в Україні з початку повномасштабної війни активно поширюються фейки. Російські пропагандисти використовують технології діпфейків для створення фальшивих відео, що дискредитують українських політичних та військових лідерів.
Нещодавно Центр протидії дезінформації при РНБО України спростував чергову фальшивку, де йшлося про викрадення чоловіка з дитиною працівниками ТЦК в Херсонській області. Відео, яке супроводжувало цю інформацію, виявилося постановочним.
Раніше в мережі також поширили фейки про посилення мобілізації в Одесі, однак і це було спростовано поліцією.
Також РФ розповсюджують фейки про «здачу» Запоріжжя.