Введення США нових вторинних тарифів для Росії може мати серйозні наслідки для постачання російської нафти в Китай, Індію та Туреччину, що є найбільшими її покупцями. Це може вплинути на глобальний енергетичний ринок, повідомляє “Преса України” з посиланням на Reuters.
Експорт до Китаю
Китай залишається найбільшим імпортером російської нафти, що, зокрема, сприяється значними поставками трубопроводом з російських родовищ. Найбільшими маршрутами є магістралі “Сковородино-Мохе” і “Атасу-Алашанькоу”, що проходять через територію Казахстану. Крім того, велика частина нафти поставляється морським шляхом на китайські нафтопереробні підприємства.
Згідно з даними китайської митниці, щоденний імпорт нафти з Росії становить близько 2 мільйонів барелів, що еквівалентно 130 мільйонам доларів на добу. Основними покупцями є державні енергетичні компанії, такі як CNPC, Sinopec, CNOOC, а також кілька приватних НПЗ.
Експорт до Індії
Індія посідає друге місце серед країн-імпортерів російської нафти, особливо популярним є сорт Urals. Індійський ринок також отримує інші сорти нафти, такі як Sokol, ESPO Blend і арктичні марки. За даними аналітичної платформи Kpler, Індія щодня імпортує близько 1,8 мільйона барелів російської нафти. Серед основних покупців – найбільший у світі нафтопереробний завод Reliance Industries, приватна компанія Nayara Energy та інші великі компанії, включаючи Indian Oil і ONGC.
Експорт до Туреччини
Туреччина займає третє місце серед найбільших імпортерів російської нафти. У червні 2023 року імпорт російської нафти до Туреччини досяг рекордного рівня – близько 400 тисяч барелів на добу. Збільшення закупівель стало можливим через зниження ціни на Urals, яка з квітня стабільно торгується нижче 60 доларів за барель. Основними переробниками нафти в Туреччині є НПЗ STAR, що належить азербайджанській компанії SOCAR, та компанія Tupras.
Тарифи Трампа
14 липня 2023 року президент США Дональд Трамп заявив про можливість введення нових заходів, які стосуватимуться російських постачань нафти, якщо війна проти України не припиниться. Трамп пообіцяв запровадити 100% вторинні тарифи, які будуть застосовані до країн, що продовжать торгові відносини з Росією. Це може істотно вплинути на експорт російської нафти до Китаю, Індії та Туреччини.
Нагадаємо про те, що постачання зброї Україні не припинялися.