Сезон цвітіння бузку в Україні вже розпочався, і квітучі дерева радують око. Однак не всі знають, що обривання гілок бузку не тільки шкодить дереву, але й може призвести до штрафів. Чому варто утриматися від такого втручання в природу, читайте далі, повідомляє “Преса України” з посиланням на PolitExpert.
Як пошкодження гілок бузку може нашкодити дереву та вашому гаманцю
Фахівці з рослинництва попереджають, що обривання гілок бузку може призвести до серйозних пошкоджень рослини. Коли ви обламуєте гілку, на дереві залишається рана. Якщо її не обробити, що часто буває, особливо коли гілки зриваються з чужих дерев, в рану можуть потрапити бактерії, інфекції або зайва волога. Це сповільнює ріст бузку і може призвести до його ослаблення.
Особливо небезпечним для молодих рослин є обривання гілок. Для них це сильний стрес, який дерево може не пережити. Молоді дерева, на яких ще не так багато квітів, можуть сильно постраждати від такої процедури.
Чи шкодить обривання бузку? Важливі поради для догляду за деревом
Існує думка серед деяких садівників, що обривання бузку сприяє його більш пишному цвітінню, оскільки “оновлює” дерево. Проте це хибне уявлення. Для здоров’я рослини дуже важливо, щоб вона могла спокійно цвісти. Лише після того, як квіти зів’яли, можна провести санітарну обрізку. Однак цей процес має бути обережним і виконуватися правильними інструментами, щоб не пошкодити дерево.
Грубе обламування гілок бузку не тільки залишає глибокі рани, але й уповільнює ріст дерева. Бузок після такої процедури може стати ослабленим і менш здоровим. Крім того, букет з обірваними квітами простоїть вдома не більше двох днів, тоді як милуватися квітучим бузком у природному середовищі значно приємніше.
Обривати чи не обривати бузок: все, що потрібно знати для вашого саду
Якщо ви плануєте зірвати гілки бузку в парках чи на громадських територіях, варто пам’ятати про законодавчі обмеження. Пошкодження рослин в громадських місцях може привести до штрафу від 340 до 1360 гривень, залежно від розміру завданих збитків. Стаття 152 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає санкції за порушення благоустрою, до яких відносять також і шкоду рослинам.
Не варто шкодити бузку та іншим рослинам на громадських територіях. Краще насолоджуйтеся красою цих квітучих дерев, не завдаючи шкоди природі.
Також ми писали про 15 рослин-компаньйонів, які підвищують врожайність цибулі та відлякують шкідників.