Українські журналісти дізнались, хто з українських бізнесменів на стільки глибоко пустив коріння в Україні, що будь-які зміни у їх статках відбиваються на економіці країни. Експерти також розповіли, за рахунок чого заробляють топ-10 постійних багатіїв України.
Новину передає «Преса України».
Журнал «Новое Время» представив статтю, у якій журналісти вирішили назвати найзаможніших українців, які тримають цей статус впродовж останніх 11 років, а отже мають безпосередній вплив на розвиток країни. Зокрема, автори статті виділили тих українських багатіїв, які постійно потрапляють у 20-ку найбільш забезпечених за розміром активів.
«Виявилося, є десятеро бізнесменів, яких можна назвати завсідниками цієї чудової двадцятки. Суперчемпіонами, які жодного разу не залишали вершини, виявилися колишній «голова» Донбасу Рінат Ахметов, троє «приватівців» (Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та Олексій Мартинов), а також зять екс-президента Леоніда Кучми Віктор Пінчук і власник Ferrexpo Костянтин Жеваго», – зазначило видання.
Крім того, у десятку увійшов власник МХП Юрій Косюк та Олександр Ярославський.
«Двічі опинявся поза списком найбагатших газовий посередник Дмитро Фірташ, який зараз у бігах, і тричі – нинішній президент Петро Порошенко», – також відзначили автори.
Як зазначається, починаючи з 2007 року зміни у розмірі статку фігурантів топ-10 позначалися на всій державі. Якщо ВВП України зростало, статки багатіїв теж, і навпаки.
«Сьогодні десятка найбагатших зосередила у своїх руках активів на $14,4 млрд. Це відповідає 13% ВВП України: небачена для демократичного світу концентрація багатств, характерна для відсталих і корумпованих країн. Для порівняння – у США активи першої десятки багатіїв відповідають лише 3,3% ВВП найпотужнішої економіки планети», – відзначає видання.
Коментуючи ситуацію медіаексперт Наталія Лігачова заявила, що фігуранти топ-10 мають хорошу підтримку у ЗМІ. Зокрема завдяки тому, що кожен має свій телеканал. Інші ж експерти зауважили, що абсолютно всі фігуранти рейтингу заробляють на зв’язках із політиками чи чиновниками. Про це заявив голова Центру Бендукідзе Володимир Федорин.
«Чи здатні вони отримувати прибуток, не паразитуючи на політичних зв’язках? «Щоб відповісти на це питання, потрібно провести деолігархізацію: відокремити бізнес від політики. Тоді й подивимося, хто виживе», – підсумував він.
[articles_related]