Ольга Кандиба, невістка відомого українського поета-емігранта, політичного діяча (член ОУН) та археолога Олега Ольжича вирішила подарувати його особисті набутки, які зараз зберігаються в Канаді, Україні. Серед його архівних матеріалів є багато неопублікованих творів та наукових праць.
Новину повідомляє «Преса України».
«Серед доробку є багато неопублікованого, є листування, особисті речі Ольжича, його наукові праці – дуже багато речей, які на мій погляд, повинні належати українському народові й мають бути експоновані в Україні», – наголосила Ольга Кандиба, розпорядник цієї спадщини.
Як вона зазначила, ймовірно місцем для зберігання цього архіву буде Інститут літератури Національної академії наук в Києві, оскільки умови там, зі слів Ольги, «виглядають безпечними». Проте можливо, що в майбутньому архів буде переміщено в інше місце.
Своєю чергою, міністр культури України Євген Нищук уже підтвердив згоду української влади щодо прийняття на зберігання архів Олега Ольжича.
Слід наголосити, що справжнє ім’я поета Ольжича Олег Кандиба. Він народився у Житомирі в сім’ї видатного українського письменника Олександра Кандиби (Олеся). З 1918 року родина емігрувала за кордон. Там вони постійно видавали свої твори в Австрії, Чехії та Німеччині, після чого їх передруковували в Україні.
Раніше повідомлялося, що у Празі, де раніше був похований Олександр Олесь, стався інцидент з його могилою. Її розкопали та поховали в ній громадянина Чехії Володимира Михайлишина, останки ж поета відправили з Чехії в Україну, де й перепоховали.[articles_related]

