Австралія та Велика Британія уклали масштабну угоду, що має на меті зміцнити співпрацю в розробці та виробництві атомних підводних човнів. Цей договір, терміном на 50 років, є важливим кроком у посиленні оборонних зв’язків між двома країнами та їхній спільній боротьбі з впливом Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, повідомляє “Преса України” з посиланням на Reuters.
Договір Джилонг та стратегічне партнерство
Нова угода була підписана міністром оборони Австралії Річардом Марлесом і міністром оборони Великої Британії Джоном Гілі в місті Джилонг, штат Вікторія. Документ є частиною пакту AUKUS, укладеного в 2021 році між Австралією, Британією та США, і націлений на зміцнення оборонних можливостей обох країн.
За умовами угоди, Австралія отримає атомні ударні підводні човни, що допоможуть їй протистояти амбіціям Китаю в регіоні. Очікується, що договір гарантуватиме всебічну співпрацю у проектуванні, будівництві, експлуатації та підтримці цих підводних човнів.
Величезні інвестиції та економічний вплив
Цей договір передбачає інвестиції на суму 27,1 мільярдів доларів США протягом наступних 25 років. Вони будуть направлені на експорт, що дасть можливість розвитку оборонної промисловості в обох країнах. Австралія, як частина програми AUKUS, вже зобов’язалася витратити значні кошти, щоб посилити свою оборонну здатність на найближчі десятиліття.
Цей договір також є основою для майбутнього розвитку атомних підводних човнів нового покоління, зокрема моделі SSN-Aukus, які планується побудувати до початку 2040-х років.
AUKUS та співпраця з США
Програма AUKUS, що об’єднує Австралію, Британію та США, є найбільшим оборонним проектом в історії Австралії. Протягом трьох десятиліть Канберра витратить 368 мільярдів австралійських доларів на цю ініціативу. Перші підводні човни класу Virginia, які США мають продати Австралії, повинні надійти до початку 2030-х років.
Проте, нещодавно адміністрація США, під керівництвом Дональда Трампа, ініціювала перегляд пакту AUKUS, зокрема для того, щоб союзники більше вкладалися в забезпечення колективної безпеки. Це також дасть можливість США зміцнити свій власний військовий флот.
Раніше ми писали про те, що Британія ввела санкції проти двох російських олігархів.