За останні два місяці на валютному ринку України спостерігається помітне зменшення попиту на долари. Українці стали значно менше купувати іноземну валюту в банках, про що повідомив Національний банк України в своєму червневому Макроекономічному та монетарному огляді, повідомляє “Преса України” з посиланням на Макроекономічний та монетарний огляд НБУ.
Як зазначає НБУ, на міжбанківському валютному ринку у травні чистий попит на іноземну валюту зріс через сезонне зменшення експортних надходжень, а також збільшення інтервенцій центробанку, які досягли 2,9 млрд доларів. Однак попит з боку населення на валюту значно зменшився. Якщо в січні він становив 1,5 млрд доларів, то у квітні та травні знизився до 0,2 млрд доларів. Це відбулося завдяки зростанню інтересу до гривневих інструментів і помірним коливанням обмінного курсу.
Зміни на валютному ринку в травні
У травні попит на валюту з боку населення залишався на низькому рівні. Українці придбали всього 248,0 млн доларів, що на 30,9% більше, ніж у квітні, коли купівля становила мінімальну суму з серпня 2023 року — 189,5 млн доларів.
Курс долара на готівковому ринку в травні коливався в межах 41,70-41,90 гривень за долар, з невеликим зниженням до 41,70 гривень наприкінці місяця.
Курс долара та валютні інтервенції НБУ
Протягом квітня курс долара на ринку коливався від 41,43 до 41,70 гривень. Наприкінці місяця офіційний курс знизився на 4 копійки — з 41,56 до 41,52 гривень за долар, що є нижчим за рівень на кінець минулого року (42,03 грн/долар).
Що стосується міжбанківського валютного ринку, то НБУ збільшив свої інтервенції в травні на 30%, досягнувши 2,9 млрд доларів. Це сприяло збереженню стабільності на ринку.
Валютна лібералізація для покращення інвестиційної привабливості
Для підвищення інвестиційної привабливості української економіки НБУ розпочав програму валютної лібералізації. Це включає оновлення ряду валютних обмежень та розширення підстав для завершення валютного нагляду за експортними операціями.
Нагадаємо про 40 тисяч доларів на гуманітарну допомогу.