Президент Литви Гітанас Науседа попередив, що невиконання НАТО обіцянки прийняти Україну стане серйозним ударом по репутації Альянсу, повідомляє “Преса України” з посиланням на LRT.
Важливість виконання обіцянки
Науседа зазначив, що на останніх трьох самітах НАТО чітко підкреслили перспективи України щодо членства в Альянсі. “Якщо тепер просто взяти і все це прибрати, це суттєво підірве авторитет НАТО”, — підкреслив президент Литви. За його словами, така відмова стане великим ударом по репутації Альянсу на міжнародній арені.
Очікування від саміту в Гаазі
Литва вважає, що Україна повинна бути запрошена на саміт НАТО, що відбудеться в Гаазі в червні, щоб мати можливість озвучити свою позицію щодо майбутнього членства. За словами Науседи, це дасть Україні можливість представити свої аргументи і закріпити важливість її вступу в Альянс.
Вступ України до НАТО та позиція Альянсу
Під час повномасштабної війни Україна зробила значний крок до членства в НАТО, подавши восени 2022 року заявку на прискорений вступ. Однак, незважаючи на це, країни-члени НАТО досі не ухвалили остаточного політичного рішення щодо чіткого графіку вступу України.
Альянс наголошує, що “двері відкриті” для України, однак вступ під час війни наразі залишається неможливим. Крім того, президент США Дональд Трамп не підтримує можливість вступу України в НАТО, вказуючи на складність цього процесу під час конфлікту.
Глава Пентагону Піт Гегсет також вважає, що членство України в НАТО не може бути використано як гарантія безпеки для завершення війни, що додає ще більше складнощів на шляху до реалізації цієї мети.
У разі невиконання обіцянок НАТО перед Україною, це може суттєво вплинути на міжнародну політику та послабити позиції Альянсу в світі.
Раніше Рютте назвав мету ядерних навчань НАТО.