8 травня Європейський парламент ухвалив важливу резолюцію, що стосується повернення викрадених Росією українських дітей. Документ складається з кількох ключових пунктів, що вказують на необхідність притягнення винних до відповідальності та захисту прав дітей, повідомляє “Преса України” з посиланням на Telegram глави Офіса президента Андрія Єрмака.
“Європейський парламент щойно ухвалив резолюцію про повернення українських дітей, яких Росія депортувала або примусово перемістила”, — зазначив Єрмак.
Основні пункти резолюції Європарламенту
Резолюція, підтримана п’ятьма провідними політичними групами Європарламенту, містить наступні важливі положення:
- Засудження насильницьких дій Росії та співучасті Білорусі у злочинах проти українських дітей: вбивства, примусові переміщення, депортації, незаконні всиновлення, сексуальне насильство, примусова русифікація та мілітаризація;
- Заклик ЄС до притягнення винних до відповідальності та запровадження санкцій проти осіб і установ, причетних до цих злочинів;
- Вимога негайного припинення злочинів і забезпечення безпечного повернення усіх депортованих дітей;
- Заклик до надання міжнародним організаціям доступу до всіх дітей, вивезених до Росії;
- Засудження насильницького нав’язування громадянства РФ та програм усиновлення як інструментів примусової асиміляції;
- Вимога посилення співпраці ЄС з Україною та міжнародними організаціями для документування всіх зниклих і депортованих дітей;
- Заклик до світової спільноти посилити координацію через створення Спеціального трибуналу для злочину агресії проти України.
Позиція Єрмака
“Ця резолюція Європарламенту чітко заявляє, що без повернення викрадених дітей не буде досягнуто справжнього миру. Щиро дякую Європейському парламенту за чітку позицію, солідарність і підтримку ініціативи президента України Bring Kids Back UA”, — зазначив Єрмак.
Депортація дітей з України
З початку масштабного вторгнення Росія незаконно депортує українських дітей, і цей процес продовжується. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що російські загарбники вивозять українських дітей з окупованих територій під виглядом “культурних подорожей”. Загалом планується викрадення 3 тисяч дітей.
Наприкінці квітня Верховна Рада України прийняла законопроект, що встановлює відповідальність за незаконне переміщення та використання дітей у військових цілях. Україна постійно працює над поверненням депортованих дітей.
З початку повномасштабного вторгнення Росія вивезла щонайменше 744 тисячі українських дітей на свою територію, здебільшого разом з батьками.
Раніше Євроарламент запустив процедуру санкцій проти Польщі.