Самопроголошений лідер Білорусі Олександр Лукашенко зробив заяву про те, що країна працює над виготовленням пускових установок для ракети “Орєшник”. Однак ця інформація може бути як реальною, так і частиною навмисної дезінформаційної кампанії, повідомляє “Преса України” з посиланням на Defense Express.
Лукашенко заявив, що Білорусь нібито завершує виготовлення кількох пускових установок для ракети “Орєшник”. “Коли я почав займатися цим питанням, Володимир Володимирович (Путін) мене занурив у деталі. Виявилося, що для запуску цієї ракети потрібно виготовити пускові установки, і ми це робимо”, — сказав він.
У свою чергу, Defense Express повідомляє, що нещодавно в мережі з’явилося коротке відео, на якому продемонстровано випробування шасі в Мінську. Можливо, це шасі призначене для пускової установки для російської балістичної ракети середньої дальності “Орєшник” (також відома як “Кедр”). Втім, слід зазначити, що “Мінський завод колісних тягачів” виробляє шасі не лише для “Орєшника”, а й для інших систем, таких як ОТРК “Іскандер”, берегові ракетні комплекси “Бал” і “Бастіон”, артилерійський комплекс А-222 “Берег” та інші.
Зокрема, шасі для ракетної системи РС-26 “Рубіж”, яку Росія “призупинила” у 2018 році, могло стати базою для “Орєшника”. Однак відмінності між шасі для РС-26 “Рубіж” і для “Орєшника” все ж можуть бути суттєвими, зокрема щодо кількості осей, розміщення осей, силової установки і корисного навантаження.
З огляду на це, існує два можливі варіанти: перший — Лукашенко правдивий, але на даний момент готового виробу немає, а шасі лише проходить тестування. Другий — це частина інформаційної операції Росії, яка зумисно пускає “вкид” відео про шасі, яке може взагалі не стосуватися “Орєшника”.
“Орєшник” став відомий після того, як Росія вперше застосувала цю ракету під час війни в Україні в листопаді минулого року, завдавши удару по Дніпру. Після цього Путін підтвердив випробування цієї ракети. У подальшому з’явилась інформація про можливе розміщення “Орєшників” на території Білорусі. Однак Центр протидії дезінформації в Україні назвав ці заяви спробою залякування, а керівник центру Андрій Коваленко зазначив, що заяви про зменшення часу підльоту ракети — це частина інформаційної операції Росії.
Раніше Лукашенко назвав Тихановську дурепою.