Для українського бізнесу в новому законодавстві передбачено п’ять видів підтримки для роботи у прифронтових та деокупованих громадах. Однак влада хоче більшої участі бізнесу у розробці програм комплексного відновлення регіонів, повідомляє “Преса України” з посиланням на PolitExpert.
ПКВ – ключовий документ для відновлення близько 1,5 тис. українських громад, над якими вже працюють понад 200 із них. Шуляк зазначила, що при створенні ПКВ враховуються збитки від агресії та потенціал територій, а роль бізнесу є важливою для економічного відновлення.
Законопроект про відновлення країни, вперше представлений у травні, врахував пропозиції бізнесу, такі як пріоритетність відновлення, прозорість та усунення бюрократії. Шуляк підкреслила, що бізнес сплачує податки та створює робочі місця, а тому держава має підтримувати її.
Для бізнесу, який працює на звільнених територіях, законопроект передбачає:
- Фінансову допомогу (субвенції, гранти)
- Податкові пільги
- Підтримку інновацій та інвестицій
- Підтримка місцевого виробництва
- Інформаційну підтримку та навчання
На відновлення виділено 1 млрд євро із програми Ukraine Facility для якісної реалізації проектів. Кошти по Ukraine Facility почали надходити в Україну, але один із маяків не виконали.
У ВР розповіли, як українському бізнесу допоможе новий інвестиційний фонд у рамках Ukraine Facility.