Понад 30 років тому Вадим Єрмолаєв створив головне своє дітище – торгово-промислову корпорацію «Алеф». Спочатку компанія займалася імпортом продуктів харчування, миючих засобів та інших товарів. Згодом сфера інтересів «Алеф» розширилася: зубні імплантати, медичні інструменти, фрукти, аграрна продукція і не тільки почали активно освоювати не лише вітчизняні, а й закордонні ринки. Зараз Вадима Єрмолаєва знають як засновника низки різнопрофільних підприємств Дніпра. Його заводи виробляють профілі для вікон, відвантажують мільйони кубічних метрів бетону, виготовляють медичні інструменти.
Alef Estate – змінити обличчя промислового мегаполісу
Але найбільше Вадим Єрмолаєв відомий своїми проєктами в сфері девелопменту. Його називають головним забудовником Дніпра і людиною, яка кардинально змінила вигляд рідного міста.
Історія будівельного бізнесу Вадима Єрмолаєва почалася у 2001 році. Тоді бізнесмен заснував компанію «Alef Estate», яка спрямувала свою діяльність на комерційне будівництво. Через три роки компанія ввела в експлуатацію перший у Дніпрі великий ТРЦ «Новий центр». Але головним знаковим об’єктом став ТРЦ “Мост-сіті”. Сьогодні не має жодного жителя Дніпра, який би не знав та не відвідував центр. На момент відкриття, в 2006 році, “Мост-сіті” став найбільшим торгівельним центром України.
Також компанія реалізувала у місті-мільйоннику безліч інших відомих проєктів: ТДК «Босфор», бізнес-центри «Енігма» та «Призма». Ці ділові комплекси поєднали у собі традиційний європейський дизайн та сучасні погляди на архітектуру.
2004 рік назавжди змінив центральну частину промислового мегаполісу. Тоді Вадим Єрмолаєв став творцем та інвестором відомого Катеринославського бульвару – справжньої європейської вулиці з деревами, кам’яними лавками, бруківкою, алеєю фонтанів та оригінальними ліхтарями. Завершив ансамбль Катеринославського бульвару багатофункціональний комплекс Cascade Plaza з його архітектурною родзинкою – каскадами та озелененими терасами.
Взяти відповідальність за історичні памʼятки
Не секрет, що Дніпро багате на історичні памʼятки. Проте обставини і час перетворюють на руїни колись унікальну архітектуру. Компанії «Alef Estate» та Вадиму Єрмолаєву вдалося неможливе: створити сучасні об’єкти та відновити історичний вигляд памʼяток по всьому місту.
У січня 2019 року в місті стартувала реконструкція Катеринославської суконної фабрики – пам’ятки архітектури національного значення. Це досить видатний об’єкт для Дніпра, тому перш ніж реставрувати будівлю, були проведені численні наукові дослідження. І тепер, дивлячись на оновлений комплекс, складно повірити, що колись це був склад армійського провіанту, госпіталь, дитячий будинок чи хлібзавод.
Завдяки реконструкції змінилися до непізнаваності фасад теперішнього ЖК «Троїцький» та фасад БЦ «Призма». Робота по цих об’єктах була проведена грандіозна – від бюрократичних узгоджень та додаткових витрат до пошуку спеціальних фарб та майстрів, які володіють старовинними техніками.
Навіть війна та реалії сьогоденні не заважають перетворювати українське Дніпро на європейське місто. Зараз йде підготовка до реконструкції старовинного будинку по вулиці Шевченко, 39. Вже проведено експертизу. Тріщини у фундаменті, занедбані дерев’яні перекриття зробили цей будинок неможливим для функціонування. Але тепер унікальна будівля 1860 – 1870-х років отримає нове життя: фасади відтворять за допомогою історичної цегли з дотриманням технологій 19 сторіччя.
У 2020 році новою візитівкою Дніпра став бульвар Південний – продовження відомого Катеринославського бульвару. До реконструкції ця вулиця була типовою для промислово міста: припарковані авто, торгівля, не завжди доглянуті клумби. Нині – європейський куточок у самому серці мегаполісу. Тепер тут призначають побаченні, прогулюються родинами, роблять незабутні фотосесії. На перетині двох бульварів перехожих зустрічає унікальна 7-метрова бронзова статуя Атланта. Ця фігура стала найбільшою скульптурою у місті та її символом. Згодом поруч запустили найдовший штучний в Україні струмок з фонтанами та яскравою підсвіткою. Без перебільшення бульвар Південний – це один з найкращих проєктів, реалізований Вадимом Єрмолаєвим та командою «Alef Estate». І це визнає весь світ. Про унікальний простір Дніпра написало нью-йоркське видання ArchDaily – найбільш відвідуваний сайт про архітектуру у світі. Днями проєкт житлового комплексу разом з бульваром Південний стали номінантами на премію Європейського Союзу в області сучасної архітектури – Mies van der Rohe Awards 2024.
“Тисячі дрібниць та маленьких нюансів – все це робить кожний проект Alef Estate цінним. У нас в компанії ви ставимось до кожного об’єкту як до дитини. Думаю, наші клієнти це відчувають, тому довіряють нам. Кожний наш проект – це наша мрія, яку ми хочемо втілити в реальність. Місія Alef Estate полягає в тому, щоб не просто зводити будинки, а будувати сучасне європейське місто. Це наша позиція, і звісно, наша конкурентна перевага”, – підкреслює Вадим Єрмолаєв.