У виборі охолоджувального обладнання враховується безліч чинників. Крім різновидів кондиціонерів і виробника, існує 2 не менш важливих критерія — потужність і тип розташування. Від першого буде залежати швидкість і якість охолодження або нагрівання приміщення. Адже слабкий кондиціонер не зможе змінити температуру повітря у великій кімнаті, на відміну від потужного. Кліматичний пристрій повинен також гармонійно вписуватися в інтер’єр, не псуючи його, і виконувати свою основну функцію.
Обираємо потужність кондиціонера
Тут необхідно врахувати кілька факторів:
- тип приміщення (магазин, квартира, офіс, номер в готелі і т. д.);
- висота стелі;
- кількість дверних і віконних прорізів;
- сонячна сторона чи тіниста;
- кількість присутніх людей і техніки.
Ефективність кондиціонера визначає саме його потужність. Ще від цього буде залежати його довговічність і зносостійкість. Для приміщення в 15 м² підійде кондиціонер потужністю від 5000 до 7000 BTU/h (холодопродуктивність). У кімнаті площею 20 м² найкраще впорається пристрій з 7000-9000 BTU/h. На площу в 30 м² краще встановити обладнання, що має потужність в 12000 BTU/h. Для кімнати 40 м² підбирайте кондиціонер з 18000 BTU/h.
Типи розташування охолоджувальних пристроїв
Вони бувають:
- настінні — застосовуються в побутових і напівпромислових цілях;
- касетні — для великих приміщень;
- колонні — використовуються в промислових будівлях;
- канальні — для кімнат, де завжди знаходиться багато людей;
- мобільні — підійдуть для невеликих кімнат.
Перед тим як вирішально визначитися з моделлю і купить кондиционер, необхідно проконсультуватися з фахівцями, які допоможуть у виборі відповідного пристрою для вашої квартири або будинку.