Поблизу міста Горлівка у селищі Південне російські окупанти відкривають вогонь по мирних жителях. Наразі вирішується питання щодо їх евакуації. Відомо, що у Південному залишилось 70 мешканців, з яких 4 – діти від 10 до 16 років. А ще через ворожі обстріли люди не мають електроенергії.
Новину передає «Преса України» з посиланням на повідомлення міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщений осіб України.
«З міркувань безпеки заборонено пересування будь-яких приватних автотранспортних засобів, які залишаються в селищі Південне, район «Чигарі», що неподалік міста Горлівка Донецької області. Таке рішення Штабу об’єднаних сил пов’язане з тим, що всі місцеві дороги знаходяться в зоні прямого ураження зі стрілецької зброї з боку незаконних збройних формувань окупаційної адміністрації РФ, які в разі фіксації переміщень відкривають вогонь», – зазначили в міністерстві.
Додали, що через обстріли за останні дві доби було знищено два автотранспортні засоби.
«Такі дії з боку незаконних збройних формувань окупаційної адміністрації РФ по відношенню до цивільного населення є кричущим порушенням норм міжнародного гуманітарного права… ЗСУ допомагають жителям району «Чигарі» вивозити особисті речі та надають необхідну гуманітарну допомогу. Проводити примусову евакуацію громадян наразі не планується. Ведеться робота щодо виявлення нагальних гуманітарних потреб мешканців, з’ясовується, хто з них готовий виїхати та яка допомога їм потрібна», – розповіли в прес-службі.
Також стало відомо, що вогневі атаки російських окупантів порушили електромережу, через що люди залишилися без електроенергії. На щастя, в селищі іще є вода. Найближчим часом планується забезпечити людей необхідною кількістю генераторів та пальним.
«Для відновлення інфраструктури, безпечного переміщення людей, вивозу особистих речей та евакуації приватного автотранспорту необхідний режим припинення вогню терміном не менше тижня. Водночас, бойовиками здійснюються постійні прицільні обстріли житлових будинків з метою їх підпалу, через що багато житлових будинків в селищі зруйновано до фундаментів», – акцентували в міністерстві.
Влада міста Торецьк одразу відреагувала на події і запропонувала жителям селища тимчасово переселитися до них на територію школи-інтернату, в якій нині немає дітей, проте є житловий корпус, електрозабезпечення, гаряче та холодне водопостачання і харчовий блок.
[articles_related]