Уряди Франції та України підписали Угоду щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту. Свої підписи під документом поставили міністр МВСУ Арсен Аваков та Державний секретар Міністерства економіки та фінансів Франції Дельфін Жені-Стефан. З початку дії Угоди Франція дасть для України 55 надсучасними гелікоптерами компанії «Airbus Helicopters», які будуть виконувати завдання для Державної служби із надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України.
Новину передає «Преса України» з посиланням на повідомлення міністра МВСУ Арсена Авакова.
«Сьогодні ми підписали Угоду між французькою і українською стороною, загальна вартість якої близько 551 мільйонів євро. За умовами Угоди, французька сторона в два етапи поставлять в Україну спочатку 37 вертольотів компанії «Airbus», а потім ще 18 вертольотів. З них, 21 гелікоптер – моделі Н225 – гвинтокрили, які мають вантажопідйомність більше 10 тон. Така техніка не випускається в Україні, а нам вона дуже потрібна. Вже в цьому році ми отримаємо перші чотири машини», – розповів Аваков.
З його слів також стало відомо, що старі радянські вертольоти замінять нові моделі: Н145, Н125 та Н225. Завдяки ним будуть здійснюватися аеромедична евакуація, рятувальні операції, підтримання громадського порядку, антитерористичні та спеціальні операції, охорона державного кордону й підтримання безпеки на дорогах.
Також Аваков зазначив, що усі вертольоти «організують єдину систему повітряної безпеки і будуть брати участь в санітарній авіації».
«При потребі будуть евакуювати хворих людей та осіб, які потрапили в надзвичайні ситуації у важкодоступних місцях… В бюджеті МВС була закладена сума 1 мільярд гривень на оновлення вертолітного парку. Але, крім цього, французька сторона надає чудові фінансові умови, в тому числі, кредит по міжурядовій угоді під 1% річних», – поділився міністр МВС України.
Нагадаємо, на початку травня цього року на полігоні біля німецького міста Хохенфельц пройшли міжнародні військові навчання Combined Resolve X. Участь у них взяли бійці з Німеччини, США, Латвії, Румунії, Словенії, України, Албанії, Болгарії, Грузії та Польщі. Військові ЗСУ увійшли до складу сил OPFOR і виконували, згідно легенди маневрів, дії у наступі.
[articles_related]