Причин для введення надзвичайної ситуації в енергетиці України немає. Держава вводить в оману українців, готуючи їх до силової деблокаціі на Донбасі.
Так вважає експерт з питань енергетики Ольга Кошарна, новину передає «Преса України».
«Це абсолютно необгрунтований крок. Те, що він розпіарений як «надзвичайна ситуація в енергетиці», – виключно тиск і підготовка населення або до силової деблокаціі, або до чогось ще», – заявила вона.
За її словами, на даний момент немає підстав вводити НС, оскільки гідроелектростанції країни цілком можуть виробити потрібну кількість енергії для підтримки енергосистеми.
Уряд просто залякує своїх громадян, допускаючи нечистоплотні методи, сказала Кошарна, додавши, що швидше за все є домовленості з Рінатом Ахметовим (власник «ДТЕК») та іншими олігархами, які шантажують владу з огляду на блокаду.
«Кажуть, Алчевський комбінат став – він належить російській компанії. Не наша проблема. Авдіївський коксохім зупинився – це не єдиний коксохім в Україні. Ахметов захотів би, купував би сировину на світовому ринку», – зазначила Кошарна.
Вона нагадала, що в грудні 2014 року були віялові відключення, незважаючи на надзвичайні заходи. Тоді Ахметов в грудні вивів в нібито аварійний ремонт 25 теплових блоків, які дають задовільняють потреби в пікові години. За її словами, це був натуральний публічний шантаж, бо тоді НКРЕ не хотів платити 1100 грн за тонну вугілля. Тоді боротьба тривала всю зиму, каже Кошарна.
Історія з появою формулою «Ротердам +» смішна, стверджує вона, адже всі знали: вугілля поставлялося з непідконтрольних частин Донбасу з мінімум однією тисячею гривень на тонні у вигляді «чайових», як висловився керівник НКРЕ Дмитро Вовк, за гарантію поставок, нагадала експерт.
Як відомо, п’ятнадцятого лютого уряд ввів НС в енергетичній системі країни, нібито спрямований на зменшення споживання вугілля антрацитної групи.
Вже майже місяць триває блокада поставок вугілля з непідконтрольних українській стороні територій Донбасу залізницею. Блокадниками є колишні учасники АТО, а також ряд народних депутатів Верховної Ради. Вони заявили, що їх акція проходить в рамках боротьби проти торгівлі держави з самопроголошеними республіками. Акцію підтримали також ряд інших політиків і активістів, заявивши, що за допомогою торгівлі держава фінансово підтримує бойовиків, які продовжують війну проти українського народу.
Нагадаємо, сьогодні, 16 лютого, відбудеться засідання Ради національної безпеки і оборони України, де будуть обговорювати питання про термінові заходи з упередження загроз енергетичній безпеці.[articles_related]