Днями у мережу потрапило відео, відзняте російськими спортсменами-любителями, які показали красу замерзлого Байкалу. Озеро взимку привертає увагу екстремалі з усього світу, запевняють вони.
Новину повідомляє «Преса України».
Екстремали зняли на камеру і виклали в мережу одну прогулянку по Байкалу.
На відео декілька молодих людей на ковзанах зі швидкістю близько 45-50 км/год рухаються по озеру Байкал. Автор відео розповів, що ролик був знятий між селищем Велике Голоустній і мисом Кадильне.
Автори відео також зазначили, що Байкал має чистий і прозорий лід, приваблює багатьох любителів зимових прогулянок.
Вражаюча глибина озера Байкалу (1637 метрів) помітно відрізняє його від інших озер, серед яких у світі лише шість сягають глибини понад 500 метрів. Для дайвінгу на Байкалі просто відмінні умови. Видимість під водою сягає до 40 метрів, а підводні течії досить слабкі. Організовано занурення «в казку», як з берега, так і з корабля. Під гладдю Байкальської води можна побачити не тільки багатющий тваринний і рослинний підводний світ, а й численні гроти, каньйони, ступінчасті ухили, вертикальні стінки. Занурення можливі протягом усього року – як влітку, так і взимку.
Як стало відомо із російських ЗМІ, морозним зимовим днем на Байкалі можна скупатися в природних гарячих джерелах, кожен з яких унікальний по температурі і за складом води.
Окрім усього вищезазначеного, сюди взимку часто приїздять альпіністи, для яких Байкал – це маса яскравих емоцій і досягнень. Байкальські гори – не для слабкодухих. Західний берег озера впритул оточують гірські хребти, майже прямовисно обриваються в воду. Найвища вершина у Баргузинського хребта (2840 метра). А височенних і потужних гірських піків в регіоні вистачає. Все необхідне спорядження можна отримати на Байкальський турбазах.
Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року жителі республіки Бурятія в складі РФ злякались побаченого над озером Байкал явища: з неба прилетів величезний об’єкт. При цьому він осяяв округу потужним спалахом світла. Згодом з’являлась інформація про те, що це найімовірніше падав метеорит.
[articles_related]