Освітній YouTube-канал для дітей «Kids Learning Tube», який імовірно адмініструється в США, наприкінці минулого року «влип» у скандал. Автори відео повчального відео про Росію включили до складу федерації анексований Крим. Нам вдалось дізнатись, як з такими випадками працює Служба безпеки України.
Новину повідомляє «Преса України».
Як відомо, на відеозапису в ігровій формі співають про області Росії. За сюжетом в РФ – 85 суб’єктів, серед них і Республіка Крим. На цей ролик миттєво відреагували в Україні, наші колеги навіть зв’язувались із його автором. Той пообіцяв видалити відео із хосту, і перепросив, адже нібито не знав про анексію Криму. Однак ролик досі відкрито поширюється мережею, у нього так і не внесли правок.
Джерела «Преси України» у СБУ ситуацію коментували обережно, і навіть зауважили, що таку інформацію варто передавати їм частіше, адже не завжди вчасно про подібного роду ситуації дізнаються «специ».
«Подібних ситуацій дуже багато. І робота таких людей як Ви, що ініціативно звертають на це увагу дуже допомагає. Стосовно пріорітетності тих чи інших завдань говорити я не можу через законодавчі обмеження. Однак, якщо подивитися на організаційні зміни в стуктурі Служби, то питання Криму «на часі»… Було, є і буде», – запевнило наше джерело.
У СБУ навіть назвали схеми, за якими працює російська пропаганда, і не лише у Європі.
«РФ намагається розвивати ситуацію за принципом «вікон овертона». А такі інформаційні вкиди (як ситуація із дитячим відео – ред.) робляться доволі часто і умисно», – резюмувало джерело.
Як відомо, згідно з теорією «вікно овертона», політична життєздатність певної ідеї залежить в основному від того, чи потрапляє вона в «вікно», ніж від переваг конкретного політика. У будь-який конкретний момент, «вікно» включає в себе область політичних ідей, які можна вважати прийнятними в поточному стані громадської думки, погляди, яких політик може дотримуватися без побоювань бути звинуваченим в зайвому радикалізмі або екстремізмі. Зрушення вікна, при якому стають можливими ті чи інші політичні дії, відбувається не тоді, коли ідеї змінюються серед політиків, а тоді, коли вони змінюються в суспільстві, яке голосує за цих політиків.
Спецслужби України цією тематикою займаються, як нас запевнили, просто не завжди на вивчення та відповідну блискавичну реакцію «вистачає рук».
За нашими даними, які вдалось дізнатись у представників української діаспори у Данії, ситуацію із «російським Кримом» сприймають неоднозначно. Офіційна позиція влади країни свідчить про підтримку України, однак у Данії є багато російського населення, і вони, як виявилось, здебільшого пропагують політику Кремля, і не лише щодо Криму.
Як відомо, лише за 2016 рік в Україні підрахували кілька десятків подібних випадків російської пропаганди у Європі. Це і карти із російським Кримом, які видавали у Італії, Польщі, Данії та навіть у окремих українських містах. Подібним «грішили» і відомі світові бренди. Чого лише коштував скандал із російським Кримом для корпорацій Pepsi та Coca-Cola. Зауважимо, що подібна ситуація мала місце і у Республіці Білорусь, однак керівництво країни швидко вирішило її на користь України.
[articles_related]