Аналітики відомого японського інвестбанку Nomura вважають, що Росія – це єдина країна, яка виграла від політики Трампа. Такі висновки фахівці зробили у ході огляду «трампономіки», що впливає на ринки, що розвиваються.
Новину передає «Преса України».
Японці вважають, що політика 45-го президента США Дональда Трампа для ринків усього світу становить потенційну загрозу. У цьому випадку лише для Росії політика «Америка перш за все» є вигідною, бо знижувальні ризики будуть застосовуватись лише для ринків, що розвиваються. Для реалізації нової політики Трамп буде користуватись торговим протекціонізмом, буде посилювати імміграційне регулювання, розпочне прискорювати підвищення ставки ФРС, займеться зміцненням долара та переоцінить зовнішньополітичні орієнтири Америки.
Прискорене підвищення базової ставки ФРС та зміцнення долара, за словами аналітиків, вдарить по країнам, що розвиваються. Покращення у цій ситуації відбудеться лише наприкінці 2017 – на початку 2018 року. Найбільше постраждає Туреччина та економіки Латинської Америки. Азія зазнає незначного впливу «трампономіки», адже у цьому регіоні є фінансові можливості, якими активно користуються. На фоні світових ринків лише Російський відзначиться процвітанням. За підрахунками аналітиків, у 2017 році ВВП Росії складе 1,1%, а в ризиковому сценарії російська економіка прискориться до 1,3%.
Nomura очікує подальшого зниження інфляції в Росії, за ризиковим сценарієм також прогнозують зменшення цін на нафту. Також у зв’язку з санкціями, можуть утворитись сприятливі умови, які у результаті повпливають на зменшення вартості фондування для російських банків і бізнесу. В цілому, це повинно допомогти зростанню економіки. До кінця 2017 року в Росії прогнозують високу процентну ставку. До кінця року вона складе 9% при базовому і 8,5% при ризиковому сценарії. Також ОПЕК може надати підтримку рублю. Якщо санкції США протии РФ ослабнуть чи їх скасують – то, на думку аналітиків, це призведе до значного зміцнення російської валюти та поліпшення американо-російських відносин.
Нагадаємо, The Economist повідомив, що східноевропейські країни через дефіцит кадрів втрачають інвестиційну привабливість.
[articles_related]