Російська державна корпорація «Роскосмос» відкликала усі двигуни другого і третього ступеня ракет-носіїв «Протон-М», що були виготовлені Воронезьким механічним заводом (ВМЗ). Виявилося, що виробник у ході збірки замінював деталі з дорогоцінних металів на більш прості матеріали.
Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на власні джерела. Новину передає «Преса України».
Так, технологічні проблеми російських двигунів були виявлені під час вогневих випробувань. Як з’ясувалося, замість деталей з вмістом дорогоцінних металів виробник використовував «неліквідні компоненти», а саме менш жаростійкі матеріали, які використовуються в інших типах двигунів, що збирають на Воронезькому заводі.
Джерела зазначають, що у зв’язку цим було ухвалене рішення про відкликання усіх без винятку двигунів для «Протонів», випущених на ВМЗ за останні кілька років. Мова йде про десятки одиниць. Деякі з них, зокрема, уже були доставлені на космодром Байконур. Відповідне рішення було озвучене 20 січня на виїзній нараді.
Наразі, за даними російської преси, на підприємстві працюють співробітники Федеральної служби безпеки, прокуратури та Слідчого комітету. Вони з’ясовують, яким чином численні структури, відповідальні за контроль якості, пропустили таку підміну матеріалів.
За інформацією джерел, виправляти ситуацію на ВМЗ буде науково-виробниче об’єднання «Енергомаш». Зокрема, його гендиректор Ігор Арбузов підтвердив, що підприємство візьметься за перевірку двигунів Воронезького заводу.
Російські ЗМІ додали, що дані перевірки вплинуть на терміни запусків ракет-носіїв «Протон». Так, перший старт було заплановано на лютий, однак тепер він відбудеться не раніше літа, і це ще за найбільш оптимістичними прогнозами.
Нагадаємо, російська корпорація з космічної діяльності «Роскосмос» може перенести єдиний запланований на 2017 рік вихід космонавтів у відкритий космос. Пов’язано це з втратою скафандру «Орлан-МКС» через аварію вантажного корабля «Прогрес МС-04».
Російський космічний вантажний корабель «Прогрес МС-04» було втрачено 1 грудня після запуску з космодрому Байконур. Більшість уламків згоріли у щільних шарах атмосфери. Корабель мав доставити на Міжнародну космічну станцію 2,5 тонн вантажів.
[articles_related]