Французькі та американські палеонтологи дізнались, з чого складається поверхня найбільшого небесного тіла в поясі астероїдів. Воно розташоване між орбітами Марса і Юпітера – це карликова планета Церера.
Про дослідження розповіли у NASA, новину повідомляє «Преса України».
Науковці встановили, що поверхня Церери бідна на вуглець, але фактично п’ята її частина складається з силікатів. Вони могли потрапити на карликову планету лише після падіння астероїдів, які, швидше за все, відносяться до сімейства Еос.
Зробити такі висновки науковці отримали змогу завдяки обсерваторії SOFIA (Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy). Адже там вони досліджували карликову планету.
Планету Церера відкрита в 1801 році італійцем Джузеппе Піацца. Він назвав її на честь давньоримської богині родючості. У діаметрі планета становить приблизно 940 кілометрів. Такі розміри зробили її найбільшим небесним тілом у поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера.
Раніше повідомлялись цікаві факти про планету Церера.
Нагадаємо, німецькі та американські науковці продемонстрували, що на Церері існує вода. Вона розташована у районах вічної темряви.
[articles_related]