В п’ятницю, 20 січня, нардепи від різних фракцій звернулися до НАЗК з проханням провести перевірку останнього відпочинку лідера Радикальної партії Олега Ляшка в Таїланді. Вони впевнені, що подорож обійшлася народному обранцю більш, ніж в 50 прожиткових мінімумів, що повинно було відразу відобразитися в його декларації.
Новину повідомляє «Преса України».
В ніч на 3 січня поточного року Олег Ляшко разом зі своїм замісником Юрієм Сухіним полетів на відпочинок до сонячного Таїланду. На борт літака він зайшов вже у Відні, куди напередодні прилетів з української столиці. Напередодні запланованої подорожі лідер радикалів опублікував в одній із соцмереж фото власного квитка до Бангкоку, вартість якого склала 108 440 гривень.
Народні депутати України обурилися діями Ляшка, який проігнорував чинне законодавство і не вказав у декларації свій дороговартісний відпочинок, хоча повинен був це зробити в 10-денний термін після купівлі авіабілетів. Саме з цих причин вони вирішили написати заяву до НАЗК, аби детективи зайнялися перевіркою таїландського відпочинку радикала.
«За результатами пошуку в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, станом на 13 січня 2017 року повідомлення про відповідні суттєві зміни в майновому стані народного депутата України Олега Ляшка відсутнє, що може свідчити про порушення Закону України «Про запобігання корупції», – йдеться в заяві народних депутатів.
Слід відзначити, що згідно ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», в разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу чи придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, суб’єкт зобов’язаний у 10-денний термін з моменту отримання доходу чи придбання майна письмово повідомити про це НАЗК для подальшого внесення відомостей в його декларацію.
Нагадаємо, напередодні лідер фракції «Радикальна партія» Олег Ляшко запропонував ввести в Раді штрафні санкції за неявку на роботу, а за три прогули забирати депутатський мандат. Ще однією його ідеєю стало зменшення кількісті депутатів до 200 чоловік.
[articles_related]