Нідерландські і польські фізики створили на основі діелектричного кобальтзаміщеного гранату магнітний пристрій для ультрашвидкого зберігання пам’яті.
Про це повідомляє Nature. Новину передає «Преса України».
Група вчених створила магнітний пристрій для ультрашвидкого зберіганя пам’яті. Ця розробка є альтернативою флеш-пам’яті. Винахідники для основи взяли плівку, виготовлену з кобальт заміщеного гранату. Для того, щоб пристрій міг зберігати магнітні біті 0 та 1, вчені домоглися намагніченості мінеральної плівки. Це їм вдалось зробити за допомогою змінення лінійної поляризації випромінення.
Відомо, що швидкість запису інформації не дотягувала до 20 пикосекунд на одну подію. Пикосекунда – це фізична одиниця виміру часу, що дорівнює одній трильйонній частці секунди.
Фізики зазначили, що створений ними пристрій для зберігання пам’яті виділяє у навколишнє середовище набагато менше тепла, ніж флеш-пам’ять та жорсткі магнітні диски. Вчены впевнені, що ця розробка буде корисна під час конструювання пристроїв нового покоління для зберігання даних.
Нагадаємо, цього року на виставці електроніки CES 2017 представили незвичні для людей татуювання. Мова йде про біометричні сенсори The Rotex Electronic Tattoo, які кріпляться до людського тіла для зчитування інформації.
[articles_related]