Науковці з Оксфордського університету провели дослідження. Вони спостерігали за жителями Китаю, які страждали на цукровий діабет. Як з’ясувалось, хвороба віднімає у них дев’ять років життя.
Про це повідомляє JAMA. Новину передає «Преса України».
Науковці заявили, що серед молоді та дорослих китайців побільшало хворих на цукровий діабет. Прогнозується, що смертність від діабету буде зростати, якщо влада країни не змінить стратегію та не застосує належні заходи, щоб уберегти населення від епідемії діабету. Відомо, що у Китаї та в інших країнах «другого світу» в останні роки різко збільшується кількість хворих на діабет. За декілька років число хворих жителів КНР зросло у чотири рази та досягло цифри 100 мільйонів осіб.
Вчені вирішили дізнатись, яким чином такі зміни впливають на демографічну ситуацію у Китаї. Для цього вони проаналізували частоту смертності серед здорових жителів Китаю та діабетиків. В цілому було проаналізовано життя та історії хвороби понад 500 тисяч дорослих китайців, вік яких становив від 30 до 79 років. Переважно це було міське населення, що проживало у п’яти великих містах та в п’яти великих провінціях. Усі ці люди приймали участь у спільному проекті, який був запущений урядом Китаю ще у 2004 році та тривав майже 10 років.
У результаті виявилось, діабетики вмирали частіше, ніж їхні здорові однолітки. Велика кількість смертей припадала на сільську місцевість. Вчені підрахували, що в середньому жителі Китаю вмирають на 8 років у місті та на 10 років у провінції раніше, адже хвороба підвищує шанси розвитку ішемії, інсульту, хвороб нирок, печінки, інфекцій і деяких різновидів раку. Науковці зазначили, що владі потрібно негайно вжити заходів, які будуть направлені на покращення якості життя людей. Також потрібно вжити спеціальних заходів, щоб не допустити розвитку епідемії цукрового діабету.
Нагадаємо, вчені дослідили, що бобові та зернові культури можуть спровокувати розвиток карієсу ротової порожнини.
[articles_related]