У вівторок, 17 січня, в Раді пройшло голосування за прийняття кошторису парламенту та збільшення посадових окладів народних депутатів. Проте, прийняти постанову №5573 так і не вдалося – не вистачило необхідних голосів.
Новину повідомляє «Преса України».
Ще на початку робочого дня в Раді почалися сварки між нардепами, які ніяк не могли визначитися, наскільки доцільно підвищувати власну зарплату.
Перед голосуванням спікер Парламенту Андрій Парубій відзначив, що питання фінансування парламенту повинно вирішуватися через відповідне розпорядження регламентного комітету та Голови ВРУ. Однак, разом з тим, він погодився, що підвищення зарплати для частини народних обранців є надмірним. Саме через це нардепам було запропоновано три варіанти голосування.
«Перша пропозиція – постанова, яку підготував регламентний комітет, щоб ми побачили. Другий варіант – це постанова з моєю поправкою, де зменшується заробітна плата, піднята для депутатів, але збільшується для помічників. І третій варіант – це коли ми голосуємо кошторис, вилучаючи пункт про заробітні плати народних депутатів. Три варіанти я поставлю на голосування сигнальне для того, щоб ми побачили, яке з цих рішень має найбільший потенціал», – заявив Парубій.
Згідно з його пропозиціями, в першому варіанті пропонувалося збільшити заробітну плату «слуг народу» до 20 прожиткових мінімумів. У другому мова йшла вже про 15-ти кратне збільшення посадових окладів, замість 20-ти. Невитрачені кошти планувалося пустити на збільшення фонду помічників і радників народнх обранців. Відтак, поправка постанови передбачала збільшення ставки спікера Ради до 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто, встановлення її на рівні 32 тисяч гривень. Крім того, планувалося підвищити і зарплати заступників Парубія, а також членів комітетів, якими на сьогодні є більша частина народних обранців, – до 26 – 31 тисячі гривень. Третім на голосування ставився кошторис витрат ВР на 2017 рік у розмірі 1,128 млрд грн.
Проте, жоден із запропонованих Спікером варіантів не набрав необхідної кількості голосів.
Нагадаємо, заступник голови ВРУ Оксана Сироїд заявила, що в Україні щороку витрачається більше 12 млрд гривень на «несправжніх» пенсіонерів. Через відсутність Єдиного реєстру фізичних осіб, влада не може проконтролювати махінації щодо пенсійних виплат для так званих «мертвих душ».
[articles_related]