Біологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і Сан-Франциско довели, що складні живі організми і люди з’явились на Землі через віруси. Наковці встановили, що смертельні для бактерій бактеріофаги, потрапивши всередину мікробів, створюють структури, які нагадують аналогічні клітини ядер у еукаріотів.
Новину повідомляє «Преса України».
Науковці показали, як проходить розмноження у вірусних частинок усередині бактерії Pseudomonas chlororaphis. Для цього вони виділили білки бактеріофага, які задіяні у даному процесі і з’єднали їх з зеленим флуоресцентним білком (GFP). За допомогою таких змін, використавши світло, науковці змогли визначити місцезнаходження молекул в клітині мікроба.
У результаті виявилось, що самим активним вірусним білком став gp105. Дані молекули з’єднані у захисну капсулу, а навколишнє ДНК бактеріофага дає змогу їй копіюватись. А білок PhuZ – формує веретено, яке тримає капсулу в центрі мікроба. Загалом структура дуже схожа на клітинне ядро, якого бактерії не мають.
Дослідники підсумували, що ДНК бактеріофага має бути учасником синтезу РНК-молекул, які покидають капсулу і відправляються до рибосом. Останні задіяні у складанні вірусних білків і формуванні зрілих бактеріофагів.
Такі результати дають змогу зрозуміти, як бактеріям вдалось еволюціонувати у багатоклітинні істоти.
Нагадаємо, британські та іспанські дослідники розповіли, що мікроби мікрофлори кишечника можуть контролювати концентрацію серотоніну. У такий спосіб вони впливають на стан людини.
[articles_related]