Розпочатий у травні літній наступ армії РФ уже в червні демонструє ознаки провалу. Попри масовані атаки по всій лінії фронту, російським військам не вдалося досягти жодних стратегічних результатів, повідомляє “Преса України” з посиланням на The Telegraph.
Збройні сили України тримають оборону на ключових напрямках, не дозволяючи противнику здійснити прориви або захопити нові території.
Росія атакує, але без проривів
Видання The Telegraph повідомляє, що Москва намагається встановити рекорд за кількістю наступальних дій у червні. Водночас навіть за зростання інтенсивності боїв не спостерігається жодного прориву, який би змінив оперативну обстановку.
На східному фронті, зокрема між Покровськом та Костянтинівкою, ворог незначно просунувся вперед. Проте темпи атаки сповільнюються, що свідчить про втрату ініціативи. За оцінкою військових експертів, такий рух не має значного впливу на загальну ситуацію.
Провал наступу у Сумській області
На північному напрямку українським силам вдалося зупинити наступ росіян. Як повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, лінія фронту в Сумській області стабілізована.
Зокрема, росіянам не вдалося захопити Юнаківку, яка мала стати «воротами» до обласного центру. Більше того — українська армія змогла відбити частину раніше захоплених позицій, а втрати серед російської піхоти постійно зростають.
Аналітик ISW Анжеліка Еванс зазначає, що теперішній наступ радше є продовженням весняної кампанії без оновлених стратегічних цілей. За її словами, Росія не має достатньо сил і ресурсів для глибоких проривів.
Ситуація на сході України
У Донецькій області Росія намагається пробити оборону ЗСУ поблизу Краматорська, Слов’янська та Костянтинівки. Проте просування надто повільне. Військові вказують, що для взяття одного Краматорська потрібно не менше 100 тисяч солдатів, а наразі таких сил немає.
На напрямках Торецька, Покровська та Куп’янська тривають інтенсивні бої, однак лінія фронту лишається практично незмінною. ЗСУ утримують позиції, не даючи ворогу розгорнути масштабний наступ.
Проблеми РФ: розпорошення сил і виснаження
Аналітики відзначають, що російське командування не здатне зосередити достатні сили на ключових ділянках фронту. Замість того війська розпорошені на напрямках від Харкова до Дніпропетровщини, що знижує ефективність загальної стратегії.
Також спостерігається виснаження резервів: попри чисельну перевагу, РФ не досягає суттєвих успіхів, що може посилити тиск на військове й політичне керівництво Кремля.
Контроль прикордоння та заяви Путіна
За даними DeepState, російські війська у червні закріпилися на частині прикордонної території Сумської області, ймовірно окупувавши село Локня. Водночас у ДПСУ 24 червня повідомили про значне зменшення бойової активності ворога на Сумському напрямку.
Сам Путін раніше заявляв, що армія РФ нібито не має завдання захоплювати Суми, але “не виключає” такого сценарію в майбутньому. Ці заяви викликають скепсис серед західних спостерігачів, які вважають такі коментарі інформаційною маніпуляцією.
Кремль не досягає стратегічних цілей
Усе більше аналітиків сходяться на думці: літній наступ РФ не виправдав очікувань Кремля. Відсутність стратегічних результатів, великі втрати, низька мобільність і проблеми з логістикою демонструють вичерпання наступального потенціалу російських військ.
Така ситуація створює внутрішній політичний тиск у самій Росії та підсилює критику дій військового керівництва.
Раніше ми писали про те, що “Сталевий фронт” Ахметова закупив британські БТР для ЗСУ.