Відомий авіаційний експерт Костянтин Криволап зазначив, що найбільшу небезпеку для України зараз становлять російські «Іскандери» та безпілотники типу «Шахед». За його словами, саме ці види озброєння мають найбільше використання в атаках Росії на українську територію, повідомляє “Преса України” з посиланням на PolitExpert.
Проблеми з “Кинджалами” і “Калібрами”
Криволап звернув увагу на те, що, хоча «Кинджали» є одними з найсучасніших російських ракет, Росія зіткнулася з проблемами щодо носіїв для таких ракет, а також можливості їх масового використання обмежені. Також зауважено, що Росія намагається модернізувати ракети «Калібр», наприклад, встановлюючи антену для покращення зв’язку, але ці ракети не так ефективні проти українських винищувачів F-16 і Mirage, які успішно справляються з ними.
«Крім того, крилаті ракети вважаються менш небезпечними, ніж “Іскандери” та “Шахеди”», — сказав експерт.
Іскандери та Шахеди: серйозна загроза для ППО
Криволап підкреслив, що саме «Іскандери» та «Шахеди» становлять найбільшу загрозу для українських сил протиповітряної оборони (ППО). У випадку з цими ракетами та дронами українська ППО не має достатньо потужних засобів для повного знищення всіх цілей. Особливо коли такі атаки проводяться в масовому порядку.
«Це велика проблема, коли ми не можемо ефективно знищувати ці загрози», — додав Криволап.
Масований удар по Україні
У ніч на 9 червня Росія здійснила чергову масовану атаку на Україну. Під час цього обстрілу було зафіксовано 499 повітряних цілей, серед яких 479 — це дрони, що встановлює новий «антирекорд» для кількості використаних безпілотників за одну атаку. Крім того, Росія застосувала 4 гіперзвукові ракети «Кинджал».
Нагадаємо про системні проблеми в енергетиці призводять до нагромадження боргів.