Site icon Пресса Украины

Заява Гегсета про Україну викликала суперечки в Сенаті США: що відбулося?

Піт Гегсет

Заява Гегсета про Україну викликала суперечки в Сенаті США: що відбулося?

Новопризначений міністр оборони США Піт Гегсет назвав повернення України до кордонів 2014 року нереалістичним, що викликало критику та дискусії в американському політичному середовищі, повідомляє “Преса України” з посиланням на Рolitico.

Сенатор-республіканець Роджер Вікер, голова комітету Сенату зі збройних сил, пояснив, що такі слова були “помилкою новачка”, а сам Гегсет згодом відмовився від частини своїх заяв.

Реакція Сенату США

Вікер висловив підтримку Україні та зазначив, що був здивований і стривожений початковими коментарями Гегсета.

“Гегсет стане чудовим міністром оборони, хоча я його не обирав. Але він допустив помилку новачка в Брюсселі, а потім змінив свою риторику”, – заявив сенатор.

Він також жартома припустив, що текст виступу міг написати Такер Карлсон, відомий своєю проросійською риторикою, додавши:

“Карлсон – дурень”.

Що саме сказав Гегсет?

Глава Пентагону під час зустрічі з союзниками в Брюсселі заявив, що:
Повернення України до кордонів 2014 року нереалістичне.
Членство України в НАТО не є реалістичним сценарієм врегулювання конфлікту.

Ці слова викликали хвилю обурення, проте пізніше Гегсет уточнив, що мав на меті “внести реалізм у дискусію”, а не визначати офіційну позицію США.

Позиція НАТО

Попри заяви Гегсета, в Альянсі підкреслили, що вони не виключають членства України в майбутньому.

У НАТО наголосили, що питання євроатлантичної інтеграції України не буде частиною переговорів між Києвом, Вашингтоном і Москвою.

Що далі?

Очікується, що Гегсет під час наступних зустрічей з союзниками уточнить свою позицію, а США продовжать надавати військову допомогу Україні.Попри суперечливі заяви, офіційний Вашингтон не змінив своєї підтримки України та продовжує роботу над зміцненням обороноздатності Києва.

Нагадаємо що міграційна політика стає предметом торгу в Сенаті США.

Exit mobile version