Site icon Пресса Украины

Китай збільшив закупівлю російської нафти до рекордного рівня, ставши найбільшим спонсором війни проти України

Ілюстративне фото

Китай збільшив закупівлю російської нафти до рекордного рівня, ставши найбільшим спонсором війни проти України

У 2024 році Китай збільшив імпорт сирої нафти з Росії на 1% порівняно з попереднім роком, досягнувши рекордних обсягів. Водночас закупівлі нафти з Саудівської Аравії скоротилися на 9%, подвідомляє “Преса України” з посиланням на Reuters.

За даними Головного митного управління Китаю, обсяги поставок з Росії, включаючи трубопровідні та морські поставки, досягли 108,5 мільйона тонн, що еквівалентно 2,17 мільйона барелів на добу.

Згідно з агентством Reuters, попит на морські поставки з Росії підтримувався як незалежними нафтопереробними заводами, так і великими державними нафтовими компаніями. Крім того, уряд Китаю прийняв рішення про створення стратегічних запасів нафти, що також сприяло зростанню обсягів поставок.

Саудівська Аравія, найбільший виробник нафти в ОПЕК, поставила Китаю 78,64 мільйона тонн нафти, що складає близько 1,57 мільйона барелів на добу. Це менше, ніж у 2023 році, коли показник був 1,72 мільйона барелів на добу.

Впродовж більшої частини 2024 року імпорт нафти з Саудівської Аравії був обмежений, оскільки Китай закуповував дешевшу нафту з Росії та Ірану через високі ціни на нафту з Саудівської Аравії. Однак ринкова частка Саудівської Аравії почала відновлюватися в четвертому кварталі завдяки зниженню цін і скороченню поставок з Ірану.

Загалом імпорт сирої нафти до Китаю, найбільшого у світі покупця нафти, скоротився на 1,9% у 2024 році. Це перше річне зниження, яке не було пов’язано з пандемією, і стало результатом уповільнення економічного зростання та зниження попиту на паливо.

Китай як стратегічний партнер Росії Варто зазначити, що Китай відіграє ключову роль у війні Росії проти України. У вересні 2024 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Китай став важливим чинником, який підтримує агресивні дії Росії. «Китай забезпечує виробництво багатьох видів зброї, яку використовує Росія», — підкреслив Столтенберг.

З початку російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року Китай надавав Росії як дипломатичну, так і економічну підтримку. За даними опитувань, більшість українців вважають Китай ворожою країною, при цьому найгірше ставлення серед громадян України мають Росія та її союзники — Іран, Білорусь і КНДР. Світові ціни на нафти показали різкий ріст.

Наглядова рада “Укрнафти” не підтримала концепцію розвитку Корецького.

Exit mobile version