Site icon Пресса Украины

90-річні японці радять їсти цю їжу щодня

Ілюстративне фото

90-річні японці радять їсти цю їжу щодня

Сертифікований дієтолог із Японії та експертка з довголіття Мічіко Томіока поділилася, чому морські водорості займають важливе місце в раціоні японців і як вони сприяють здоров’ю та довголіттю. Для неї цей продукт має не лише глибоке культурне значення, а й доведену поживну цінність, повідомляє “Преса України” із посиланням на cnbc.com.

Сімейні традиції та рекомендації довгожителів

Томіока згадує, як із дитинства щодня їла морські водорості, які завжди були в раціоні її родини. Її мама вважала, що водорості допомагають підтримувати здоров’я волосся, а дідусь використовував комбу як корисний смаколик. Сьогодні вона радить своїм пацієнтам щодня додавати до раціону місо-суп із вакаме, наголошуючи, що найактивніші та найміцніші літні люди в її оточенні дотримуються цієї традиції.

У коморі Томіоки завжди є шість основних видів водоростей: комбу, вакаме, норі, хідзікі, кантен і аонорі. Вона зізнається, що морські водорості — це продукт, який вона із задоволенням буде споживати протягом усього життя.

Переваги морських водоростей

Зручність використання

Водорості легко додавати до повсякденних страв. Більшість із них не потребує складної підготовки та може зберігатися тривалий час, що робить їх універсальним і практичним інгредієнтом.

Багатство поживних речовин

Морські водорості містять:

Екологічна безпека

Вирощування морських водоростей потребує мінімальних ресурсів: землі, пального та пестицидів. Крім того, їхнє виробництво може сприяти зменшенню викидів вуглецю та покращенню стану екосистем океанів.

Здоров’я та насолода

Томіока зазначає, що вживання морських водоростей не лише приносить користь організму, а й дарує відчуття зв’язку з природою. “Коли я їм водорості, я відчуваю себе ближче до океану й стаю здоровішою”, — каже вона. Саме тому вона щодня продовжує включати їх до свого раціону.

Морські водорості — це один із небагатьох продуктів, які поєднують високу поживну цінність, універсальність та екологічну безпеку. Їхнє включення до раціону може стати важливим кроком на шляху до підтримки здоров’я, запобігання хронічним захворюванням і турботи про довкілля. Вже відомо коли можна їсти, а коли краще викинути банани.

Також є продукти які не можна їсти при гіпертонії.

Exit mobile version