Україна офіційно припинила дію угоди про повітряне сполучення з Іраном. Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів, повідомляє “Преса України” з посиланням на Telegram.
Тарас Мельничук уточнив, що угода між країнами була укладена 9 липня 1993 року у Тегерані. Слід зазначити, що прямий авіазв’язок між Україною та Іраном фактично припинився ще 2020 року після трагедії з літаком «Міжнародних авіаліній України».
У січні того року український пасажирський літак було збито іранськими військовими невдовзі після вильоту з Тегерану. По літаку випустили дві ракети, що призвело до катастрофи, в якій загинули всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Серед жертв були громадяни України. Ця подія стала однією з найбільших авіаційних катастроф, спричинивши хвилю засудження та серйозне погіршення відносин між країнами.
Припинення дії угоди також пов’язане із поточною підтримкою Іраном російської агресії проти України. Іран надає Росії велику кількість дронів-камікадзе «Шахед», які використовуються для атак на українські міста та громадянське населення. Крім цього, президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що Іран веде з Росією поглиблені переговори про можливу передачу балістичних ракет, що посилює загрозу безпеці для України та загострює конфлікт. Вже відомо як відреагував Держдеп США на можливість постачання Іраном балістичних ракет РФ.
Світові ціни на нафту виросли на тлі напруженості між Іраном та США.